זאב חבר - זמביש
זאב חבר - זמבישצילום: חזקי ברוך

איש ההתיישבות זאב חבר (זמביש), מנכ"ל תנועת אמנה ומראשי מועצת יש"ע, משמיע מילים קשות נגד ממשלת בנט-לפיד בעקבות הקפאת הבנייה ביהודה ושומרון.

זמביש שלא התבטא בשנים האחרונות הגיע למאהל המחאה מול משרד ראש הממשלה ואמר בהצהרה לתקשורת: "הממשלה הזאת מפקירה את אזרחי ישראל, לא הייתי אף פעם מחסידי הממשלה הזו אבל עכשיו ברור יותר מתמיד שהיא צריכה לעבור מהעולם, אין לה זכות קיום. הממשלה הזו תעבור מהעולם על כך שהיא מקפיאה את הבניה ביהודה ושומרון".

זמביש שובר שתיקה: הממשלה מקפיאה את הבנייה ביו"ש, אין לה זכות קיום

ראשי הרשויות מיהודה ושומרון הכריזו הבוקר על מחאה נגד ממשלת בנט בעקבות ההקפאה בהתיישבות. יו"ר מועצת יש"ע דוד אלחיאני אמר: "כיו"ר מועצת יש"ע תמכתי בממשלה הזאת ולאחרונה הדברים קצת השתנו. שר הביטחון הפר את ההסכמים הקואליציוניים. יש עליה בטרור ביו"ש. גנץ הקפיא את כל תכנון הבנייה ביו"ש. במציאות הזאת אנחנו לא יכולים להמשיך.

"יש פעולות אגרסיביות של משרד הביטחון להרוס בתים של יהודים", האשים אלחיאני. "גנץ נותן שטחי מולדת לפלסטנים ופוגע בביטחון. את הממשלה הזאת צריך להפיל אם הדברים לא ישתנו".

אלחיאני ודגן: "נפיל את הממשלה הזאת"חזקי ברוך, ערוץ 7

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר במאהל המחאה: "אנחנו לא סוג ד' במדינה הזאת. הממשלה הזאת נותנת פרס לטרור. הממשלה מקפיאה את הבנייה ביהודה ושומרון ומאבדת את המשילות בנגב, בלוד ובירושלים. לממשלה הזאת אין זכות קיום. נמלא את הכיכרות באלפי מפגינים. סיימנו להיות סוג ד'", הבהיר.

יוחאי דמרי, ראש מועצת הר חברוןחזקי ברוך, ערוץ 7

ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ תקף: "הממשלה הזאת מפקירה את ביטחון האזרחים ואת ארץ ישראל. יש טרור בכל הארץ. הממשלה הזאת מקפיאה את הבניה ביו"ש ונותנת לערבים את ארצנו. הממשלה הזאת צריכה ללכת הביתה. נפיל את הממשלה כדי להגן על תושבי מדינת ישראל".

ראש המועצה האזורית הר חברון יוחאי דימרי: "אנחנו מבקשים חיים, וחיים מקבלים על ידי עוד תושבים ובתים. קוראים לממשלה להפסיק את האפלייה. אנחנו מגינים על כלל מדינת ישראל, אנחנו השכפ"צ. אם הממשלה חפצה חיים ואריכות ימים עליה לשנות את דרכה".

מנכ"ל מועצת יש"ע יגאל דילמוני אמר כי "בראש ממשלת ישראל יש אדם שהיה פעם יו"ר מועצת יש"ע וישב איתנו ואמר כמה הקפאת בניה ביו"ש זה דבר מסוכן. אני פונה אליך באופן אישי כראש הממשלה יחד עם הנהגת ההתיישבות וקוראים לך, הממשלה שלך מקפיאה ואין לה זכות קיום ואתה יודע את זה וקוראים לך - תעצור את ההקפאה.

"המאבק שלנו יתגלגל עד שהממשלה הזאת תיפול", הבטיח דילמוני. "תכניס את גנץ לחדר ותחזיר אותו לעבודת הבניה ביהודה ושומרון".

ישראל גנץ, ראש המועצה האזורית בנימיןחזקי ברוך, ערוץ 7