הרב עמיחי גורדין
הרב עמיחי גורדין צילום: באדיבות המצולם

בגל הפיגועים הנורא שפוקד אותנו נמצאים בחזית שוטרי משטרת ישראל. לשוטרי משטרת ישראל ומשמר הגבול היה חלק חשוב בחיסול המחבלים ולצערנו גם חלק במספר הנרצחים.

המאבק על הגבעות ביהודה ושומרון שם את השוטרים בחזית מולנו, ומכאן שאחת למספר שבועות אנו באים אליהם בטענות, פעמים רבות מדי בצדק רב, על התפקוד שלהם. לצערי הרב טענות אלו גורמות עוול גדול לרבבות שוטרים ששומרים ומגינים עלינו מדיי יום ומידי שעה.

משפטים שיוצאים מבכירי מנהיגינו כמו: "משטרת ישראל היא גוף אטום, מושחת וחסר גבולות" מבטאים בעיני חוסר הכרת הטוב כלפי אנשים, חלקם אף שאינם בני ברית, ששומרים עלינו 24 שעות ביממה.

חמור מזאת, טענות אלו גורמות לבלבולים אצל לא מעט בני נוער. פעמים רבות יצא לי לשמוע מהם ביטויי שטנה ושנאה כלפי משטרת ישראל. שמעתי לא מעט בני נוער שממש שונאים את השוטרים.

בלבלנו את הילדים שלנו. בצד הביקורת הנוקבת כשצריך על הרבה מאוד נושאים, אסור לשכוח ששוטרי משטרת ישראל הינם גיבורים ושחובתינו המוסרית כלפיהם אין סופית.

בעת שגופתו של רס"מ אמיר חורי שמסר את חייו כדי להגן על יהודים, מוטלת לפנינו, חובתינו להרים קול גדול של תודה וההערכה כלפי אמיר עצמו וכלפי כלל שוטרי משטרת ישראל באשר הם.

תודה רבה שוטרים יקרים