מיכאלי וליאון במהלך חנוכת הקו
מיכאלי וליאון במהלך חנוכת הקו צילום: ערוץ 7

ראש עיריית ירושלים משה ליאון, שרת התחבורה מרב מיכאלי וראש עיריית מודיעין חיים ביבס חנכו הבוקר (חמישי) את הקו החדש של רכבת ישראל מתחנת נבון בירושלים לתחנות פאתי מודיעין ומודיעין מרכז.

הרכבות בקו יופעלו לאורך כל שעות הפעילות, בכל ימי השבוע (כולל ימי שישי ומוצאי שבת), אך בשלב הראשון רק בתדירות של רכבת אחת בשעה לכל כיוון.

בהמשך, הקו יפעל בקצב של שתי רכבות לכל כיוון בשעה. זמן הנסיעה מתחנת מודיעין מרכז לירושלים יעמוד על כ-29 דקות, ומתחנת פאתי מודיעין לירושלים על כ-22 דקות.

ברכבת ישראל הודיעו גם על צעד לשיפור השירות בין תחנות ירושלים, ת"א והרצליה והחל ממחר יופעל קו ירושלים יצחק נבון-ת"א-הרצליה גם בימי שישי, בתדירות של רכבת אחת בשעה לכל כיוון.

חיים ביבס בירך ואמר "חיברנו את העיר היום ברכבת מהירה לירושלים. מעכשיו תוך 22 דקות נוכל להגיע לבירת ישראל הנצחית בנסיעה שקטה ונוחה עם נוף מדהים.

אני יותר משמח שהצלחנו להביא לסיומו של הפרויקט אחרי מאמצים רבים. זו בשורה אמיתית לתושבי מודיעין ולתושבי ירושלים וזה צעד שיחזק את שתי הערים. תודה גדולה לכל מי שלקח חלק בקידום הפרויקט. נמשיך לפעול למען שדרוג תשתיות התחבורה במודיעין בפרט ובישראל בכלל".

הפעלת הקו מתאפשרת לאחר שרכבת ישראל השלימה את הפרויקט ההנדסי "קשת מודיעין" המחבר את העיר אל מסילת הקו המהיר לירושלים וכלל הקמת תשתית מסילה כפולה ומחושמלת באורך כולל של כ-5.2 ק"מ.

במסגרת הפרויקט, הקימה הרכבת שלושה גשרים ומנהרה, באורך כולל של כ-650 מטרים, וביצעה שדרוג והרחבה של תחנת "פאתי מודיעין" שכלל הוספת שני רציפי רכבת, הרחבה ושיפור המעבר התת קרקעי בין הרציפים, החלפת כל הריצוף בתחנה, שדרוג התאורה ל-LED, הקמת חניון כלי רכב חדש הצמוד למרכז עינב עם כ-700 מקומות חניה והקמתו של גשר הולכי רגל באורך 165 הכולל מעליות לנגישות מלאה.