איזי שרצקי
איזי שרצקיצילום: פלאש 90

שרת החינוך ד"ר יפעת שאשא ביטון מודיעה היום (א') על זכייתו של איזי שרצקי בפרס ישראל בתחום מפעל חיים – תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה לשנת תשפ"ב.

ועדת הפרס בראשות אבי נאור ובהשתתפות עדינה בר שלום, ניר מסיקה, ד"ר יונית ניסים ואבנר שלו, ציינה בנימוקיה כי שרצקי יקבל את הפרס על תרומתו ארוכת השנים למערכות החיים בפריפריה הצפונית בתחומי החינוך, התרבות, הרווחה, הפנאי, הספורט והקהילה.

"קשר של שותפות, בראיית טובתם של ילדי הצפון וקו העימות", תיארה הוועדה את פעילותו. ''הקמת ושיפוץ מתנ"סים, גנים ובתי ספר, מרפאות, טיפוח התיאטרון, הספורט, משלחות של בני נוער לתחרויות של שירה, ריקוד וספורט והפיכת קבצת הכדורגל "עירוני קריית שמונה" עוגן לפעילות ספורט מעצימה לגאוות הצפון. הקמת ספרייה ועוגן משמעותי לגליל העליון ולתושבי הצפון בעיתות מצוקה שחוו בסוף שנות ה 90 ועד עצם היום הזה", הוסיפה ועדת הפרס.

יחזקאל (איזי) שרצקי בן ה-75, איש עסקים, הוא הבעלים של מועדון הכדורגל עירוני קריית שמונה. בשנת תשע"ב זכה שרצקי בפרס יגאל אלון על תרומתו לקידומה של קריית שמונה ופיתוחה ולרווחת תושביה.

''זכות גדולה נפלה בחלקי לבשר לאיזי שרצקי על זכייתו בפרס ישראל בתחום מפעל חיים", אמרה שרת החינוך שאשא ביטון. "כבת קרית שמונה, התרגשתי מתרומתו הענפה לעיר, לילדים ולאזור הגליל בכלל. איזי השקיע כדרך חיים בקבוצה העירונית, אבל לא פחות מזה בחינוך, בחינוך הבלתי פורמלי וביוזמות רבות למען תושבי הצפון".