מחזה בלתי שגרתי אירע בלשכת ראש העיר ירושלים: אל הלשכה שבקומה השישית בבניין ספרא התפרצו ללא הודעה מוקדמת חבורת הכליזמרים הירושלמים שביקשו להודות לראש העיר משה ליאון על הגדלת התקציב לקראת חג הפסח.

החבורה הכוללת את נציגי איגוד הכליזמרים הירושלמים, הגיעה במיוחד כדי להודות לראש העיר על מה שהם כינו "הרחבת תקציב השמחה בירושלים".

כחלק מהפעילות הודיע ראש העיר ליאון על סבסוד לימודי נגינה למאות ילדים שהנגינה מצילה אותם משוטטות ריקה ברחובות העיר, ומעלה אותם על דרך המלך.

"רבים מאותם ילדים התקדמו מאוד במלאכת הנגינה, ואפילו נסעו להופיע בחוץ לארץ", סיפרו נציגי האיגוד בלשכת ראש העיר. הם הדגישו כי במשך שבעים שנה שהארגון קיים בירושלים, מעולם לא קיבלו יחס רציני מצד העירייה, עד לכניסתו של ראש העיר ליאון לתפקיד.

עם תום תקופת הקורונה, והשבת הפעילות העירונית לשגרה, מעודד ליאון את כלל מוקדי התרבות העירונית, ובפרט למגזר החרדי.

ראש העיר הודיע על תקצוב מסודר לתהלוכה המסורתית של הכלייזמרים המתקיימת בכל מוצאי שביעי של פסח בעיר. וכן, תקצוב מיוחד לכליזמרים שיעמדו השנה בכיכר ספרא ובשער יפו וישמחו את העוברים והשבים בכל ימי חול המועד.

לאחר ששרו וניגנו את שירי פסח יחד עם ראש העיר, הודו לו בשם כלל הכלייזמרים בירושלים, ובשם תושבי העיר כולה.

ראש העיר מצדו הודה להם על הפעילות המיוחדת שלהם להעלאת מפלס השמחה והחדווה ברחבי העיר, ועודד אותם להמשיך בפעילות במיוחד בתקופות רגישות שבהם הציבור נזקק יותר ויותר לרגעים של שמחה.

בעיריית ירושלים מזמינים את הציבור ליהנות בכל ימי חול המועד פסח משירת הכלייזמרים היהודית, במקומות ובשעות שיפורסמו על ידי העירייה.