מתן כהנא
מתן כהנא ערוץ 7

השר לשירותי דת מתן כהנא (ימינה) מקווה שעידית סילמן תחזור בה בקרוב ולא תפרוש מהקואליציה. בראיון לרדיו 103FM אמר כהנא כי סילמן עשתה טעות ועברה לצד שהתקיף אותה מילולית בחודשים האחרונים.

כהנא סיפר: "בנט לא מבטיח לנו שסילמן עומדת לחזור, אנו משאירים את הדלת בפני סילמן פתוחה. היא עברה מתקפות מאוד מכוערות בעשרת החודשים האחרונים. הלחץ כנראה השפיע גם על בעלה. היא החליטה לעבור לידיים של אלה שכל כך תקפו אותה. מקווים שתבין את טעותה".

עוד הוסיף כהנא: "כולנו ידענו לאיזו ממשלה אנו נכנסים, ויש דברים שנצטרך להמתין איתם. לכן אנו לא עוסקים בלהכניס אצבעות לעין לחברנו בשמאל. בסיפור החמץ, זה היה אצבע בעין. זה היה כנראה סיבוב אחד יותר מדי". באשר לדבריה של ח"כ גבי לסקי, שהביעה תמיכה בתשלום למשפחות מחבלים ועוררה סערה, אמר: "אמירה אומללה".

"ככל שזה תלוי בימינה - תהיה רוטציה", עדכן השר כהנא. "ככל שזה תלוי בכך שהממשלה תמשיך לתמוך בקווי היסוד שיצאנו איתם לדרך - אין סיבה שלא תהיה רוטציה".

על הפיגוע ברחוב דיזנגוף בתל אביב, אמר השר כהנא: "איבדנו שלושה מטובי אזרחי המדינה, אנשים שהם מלח הארץ. אנו בתוך גל של מפגעים בודדים שעושים פיגועי השלמה. אנו עושים את כל מה שניתן כדי למגר את הטרור".