שר החוץ יאיר לפיד
שר החוץ יאיר לפיד צילום: ניב מוסמן, לע"מ

יו"ר יש עתיד השר יאיר לפיד מברך את עיריית בני ברק על ההחלטה להנציח את שמו של רס"מ אמיר ח'ורי זכרו לברכה שנהרג במהלך פיגוע הירי הרצחני בעיר.

"יעקב וידר חבר מועצת העיר, צלצל לבשר זאת למשפחתו של השוטר שנרצח. זהו רגע מפעים בחייה של המדינה המופלאה שלנו: העיר החרדית הראשונה בישראל מנציחה את שמו של שוטר ערבי שנרצח בעת שהציל את חייהם של יהודים רבים. זוהי גם האמת על מדינת ישראל", כתב לפיד.

עם זאת תוקף לפיד את סמוטריץ' ובן גביר, "הביחד חזק יותר מכל אלה שמנסים לפצל אותנו. אנחנו בוחרים בטוב. אנחנו בוחרים בחיים משותפים. מול הגזענות הבוטה של סמוטריץ' ובן גביר, מול הקריאה המחפירה של איימן עודה לערבים לא להתגייס למשטרה, יש את הרוב הישראלי.

חרדים, חילונים, מסורתיים, יהודים וערבים. לא המחבלים מאום אל פח'ם הם הרוב, הרופא מאום אל פ'חם שהציל חיים הוא הרוב. לא הקיצונים היהודים שצועקים קמוות לערבים' הם הרוב, וגם לא הקיצונים הערבים שמשתפים איתם פעולה בנסיון לשרוף את המדינה שלנו".

את דבריו מסיים לפיד "ישראל לא תחשוש להפעיל כוח ותגן על עצמה מפני אוייביה ללא היסוס - אבל היא לא תהפוך להיות דומה להם. החלום הגדול של החמאס והג'יהאד האיסלאמי היא שנהפוך להיות כמוהם. הם קיבלו אתמול מעיריית בני ברק שיעור יפהפה באהבת אדם, בהכרת תודה, בערכים אנושיים".