השר זאב אלקין
השר זאב אלקין צילום: מיכאל גלעדי, פלאש 90

ביקוש חסר תקדים להגרלות לתוכנית 'דירה בהנחה' של משרד השיכון: להגרלה נרשמו כ-119,000 משקי בית, בוצעו מעל למיליון הרשמות, זאת מאחר וכי כל זכאי רשאי להירשם לעד שלושה יישובים ולכל ההגרלות ביישובים אלו.

יודגש כי לאור הביקושים הגבוהים, הנחה השר אלקין ב-29.3 להאריך את ההרשמה להגרלה בעשרה ימים נוספים, בימים אלו נוספו כעשרת אלפים נרשמים.

החל מהיום (שני) גורמי המקצוע במשרד יערכו בדיקות טכניות לאחריהן יתחיל הליך ביצוע ההגרלות.

הליך ההגרלה נערך בהתאם לנהלים מחמירים ומוקפדים, במערכת ממוחשבת, ללא מגע יד אדם, בניהולה של ועדה ובפיקוחו של רו"ח מוסמך, וחישוב התוצאות מתבצע בחדר הגרלות סגור, בנוכחות ועדת הגרלות המפקחת, בודקת וחותמת על תוצאות ההגרלה.

שר הבינוי והשיכון זאב אלקין אמר כי "ההיענות הגבוהה מצד עשרות אלפי בתי אב להשתתף בהגרלות מוכיחה את הכמיהה של הזוגות הצעירים בישראל לעזרה מהמדינה ברכישת דירה בהנחה של מאות אלפי שקלים. החזרת ההגרלות לאחר שנתיים שלא היה סיוע לזוגות הצעירים הוא צעד אחד מיני רבים שאנו במשרד הבינוי והשיכון עושים ונמשיך לעשות למען הזוגות הצעירים בכדי לצמצם את הביקושים ולהנגיש מגוון פתרונות לדיור בר השגה".

אביעד פרידמן, מנכ"ל המשרד הוסיף, "צפויות לנו הגרלות נוספות במהלך השנה בהן 20,000 יח"ד ואנו פועלים מסביב לשעון להגדיל מספר זה, במקביל אנחנו פועלים באפיקים נוספים להגדלת מספר השיווקים ויח"ד להשכרה ארוכת טווח. אני בטוח שהשנה הקרובה תהווה נקודת מפנה עבור הזוגות הצעירים במדינה."

ינקי קוינט, מנהל רשות מקרקעי ישראל סיכם: "רשות מקרקעי ישראל תמשיך לפעול להגדלת היצע יחידות הדיור במטרה לתת מענה לביקושים. הגרלות נוספות הצפויות בעת הקרובה יאפשרו לזוגות רבים דיור בר השגה ובמחיר מופחת".