איוב קרא
איוב קראצילום: אלירן אהרון

יו"ר הרשימה המשותפת, חבר הכנסת איימן עודה, לא מסתפק בקריאה לשוטרים ואנשי כוחות הביטחון מקרב ערביי ישראל לנטוש את תפקידם אלא קורא גם לצעירים הדרוזים לפרוש מהשירות הצבאי. השר לשעבר איוב קרא מתייחס לדבריו של עודה בחומרה.

"על דברים פחותים מאלה פתחו נגדי בחקירה על הסתה", אומר קרא הקורא ליועמ"ש לפתוח בחקירה מיידית נגד חבר הכנסת עודה. "זו הסתה נגד חיילים שבזכותם קיימת המדינה היקרה הזו שלנו. אי אפשר לעבור לסדר היום על דברים שכאלה. צריך לשים אותו מאחורי סורג ובריח".

על הטענה לפיה שמורה לחבר הכנסת עודה החסינות המוקנית לח"כים, אומר קרא: "אין חסינות על הסתה. יש תקדימים והחסינות לא עומדת לו כמו שלא עמדה לי כשהיועץ המשפטי לממשלה פתח מיד בחקירה אחרי שאמרתי משהו על הציבור הערבי. על הסתה נגד ביטחון המדינה, נגד אנשים שבזכותם הוא אוכל ממנעמי המדינה הזו, על דברים כאלה לא יחקרו אותו? נחצו הגבולות. לפני הגבולות הבינלאומיים המדינה צריכה לשים גבולות בתוכה".

"אנחנו במדינת ישראל, מדינת העם היהודי, ואשמור עליה ככזו. אני לא שומר עליה כדי שהיא תהיה מדינת כל אזרחיה. אני רוצה בה דמוקרטיה וזכויות אבל היא מדינת היהודים שנועדה לשמור על העם היהודי. אף אחד לא יערער על הקשר בינינו לבין העם היהודי מתקופת משה ויתרו", אומר קרא.

על הסיכוי שאכן תיפתח חקירה נגד חבר הכנסת עודה אומר קרא: "אני חושש שבסיטואציה בה המדינה מתנהלת בעניין זכויות המיעוטים יש סלחנות בלתי נסבלת כשמדובר בחברי הכנסת הערבים. המגזר הערבי אינו כזה. הרוב אוהבים את המדינה ורוצים לחיות בה. אני נוסע כעת להציל ערבי ישראלי שהסתבך רק בגלל שהוא תמך במדינת ישראל", אומר קרא ובהמשך השיחה אתו פירט מעט יותר על הפרשה עליה רמז כאן.

ומה באשר לקהל המצביעים למען מפלגתו של עודה? "המדינה איפשרה את כל ההתבטאויות הללו ונהיה חופש ביטוי ללא גבולות וכך התמיכה עברה מרשימות חמולתיות למשרד של אש"ף וחמאס בתוך מדינת ישראל. צריך לדעת לאן לוקחים את זה. הדמוקרטיה לא לפני המדינה. אם אין מדינה יהודית אין גם דמוקרטיה. אנשים חושבים שהדמוקרטיה מובנת מאליה, אבל זה לא כך. אין סביבנו מדינה דמוקרטית. ראה מה קרה לדרוזים בסוריה ולנוצרים בלבנון, מה קרה למיעוטים הללו ללא הדמוקרטיה. על מה עודה מדבר? באיזה מקום המיעוטים שרדו במזרח התיכון כמו בישראל? מי שרד בעולם הערבי שהוא מתגאה בו, עולם שבו חוץ מרדיפות רציחות ורעב אין בו כלום? המדינות הטובות שיחפשו את ערך החיים הן עם ישראל, כך איחוד האמירויות, בחריין ואחרות שלא רוצות לראות אותו".

ומה באשר לציבור הדרוזי שגם אליו פונה איימן עודה בדבריו? האם דבריו נופלים על אזניים קשובות בקרב צעירי העדה הדרוזית? "להיפך, זה מדרבן את הדרוזים להתגייס עוד יותר מצה"ל. יש מעל 83 אחוזים של גיוס לצה"ל. כשטיפוס כזה קורא תיגר על ברית דמים וחיים שנמשכת 3400 שנה זה גובר. אין לנו דרך אחרת ואנחנו לא רוצים דרך אחרת. נישאר האחרונים להגן על מדינת ישראל עד טיפת דמנו האחרונה. איבדתי את שני אחיי ושני דודיי בהגנה על ישראל. שלחתי את כל ילדיי קודם כל לשרת ואחר כך ללמוד רפואה. נמשיך לעשות את זה למרות עודה שמקומו בעזה".

את השיחה מקיים איתנו איוב קרא לפני עלותו לטיסה בדרך לסייע לערבי ישראלי המצוי במעצר לאחר שהתבטא לטובת מדינת ישראל באחת ממדינות ערב. "זו פרשה שלא מדברים עליה כי מדובר בערבי חיובי ואוהב ישראל, ולכן לא מדברים ולא נוגעים בנושא. מדובר בבחור שפגעו בו אנשים באחת ממדינות האזור ובתחנת המשטרה כשלא התייחסו אליו טוב, הוא אמר בואו לישראל ותראו איך מתנהלת מדינה. עצרו אותו על זה. אני בקשר אתו ועם המשפחה שלו. אני מעריך שאצליח לשחרר אותו. אני בדרך לפגוש את עורך הדין שנתתי לו ונעשה הכול כדי שמי שאוהב ישראל יידע שיש לו גב בישראל ומי שלא אוהב את ישראל כמו עודה, שיעבור לעזה".