ח"כ בועז טופורובסקי
ח"כ בועז טופורובסקיצילום: חזקי ברוך

מ"מ יו"ר הקואליציה, ח"כ בועז טופורובסקי (יש עתיד), כינס היום (שלישי) את יושבי ראש סיעות הקואליציה, לפגישת עבודה ראשונה מאז פרישתה של ח"כ סילמן, יו"ר הקואליציה היוצאת.

את סילמן החליף מטעם סיעת ימינה ח"כ ניר אורבך.

ח"כ טופורובסקי אמר בישיבה: "לפני קרוב לשנה הקמנו קואליציה של ריפוי למדינה. קואליציה של העדפת המאחד על המפריד, שלראשונה בתולדות מדינת ישראל חיברה בין כל חלקי החברה הישראלית. יחד פעלנו נגד ההסתה, הקיצוניות, הפגיעה בשלטון החוק וחיזקנו את הדמוקרטיה".

"אסור לעצור כאן, עלינו להמשיך ולפעול במשותף כדי שנוכל להמשיך לעשות טוב למדינה ולאזרחיה", דברי טופורובסקי.

בימים האחרונים מתקבלת ח"כ סילמן באהבה רבה בציבור הדתי לאחר שהחליטה לפרוש מהקואליציה. מוקדם יותר היום היא זכתה למחיאות כפיים סוערות בטקס חנוכת כפרי האיילים בעיר הדרומית דימונה.

ראש העיר דימונה בני ביטון הזמין אותה לנאום בטקס כשהוא אומר: "עידית סילמן, כוכבת התקשורת שגנבה את ההצגה".

לאחר שעלתה לבמה אמרה סילמן: "זה ביקור שני שלנו כאן. כבר עשינו כאן ביקור עמוק יותר וארוך יותר. בשיר השירים אומר 'דומה דודי לצבי או לעופר האיילים, הנה זה עומד אחר כותלנו משגיח מן החלונות מציץ מן החרכים'".

לדבריה, "לצד החרכים אותו כותל, אותה גאולה שקרבה לבוא, אותו אייל או צבי הרבה פעמים כשהם עומדים ונראים לנו רגועים הרבה פעמים המצב נראה לנו כעומד בשער, אבל לא, זה ממש סמוך לגאולה. לא סתם נמשל הקב"ה לצבי ולאייל המהירים והקלי רגליים, כי זה המודל של עם ישראל. בעתה אחישנה. תמיד יבוא מישהו וישנה את המציאות למציאות גאולית אמונית ובזה אנחנו מאמינים".

נזכיר כי סילמן הודיעה, בעקבות טענות לפיהן בקואליציה פועלים להשיבה, כי החלטתה סופית והיא אינה מתכוונת לחזור ולתמוך בקואליציה בהרכבה הנוכחי.