מתקפת סייבר. אילוסטרציה
מתקפת סייבר. אילוסטרציה צילום: iStock

מערך הסייבר הלאומי מתריע על צפי למתקפות סייבר המתקיימות מדי שנה לקראת "יום ירושלים האיראני" (יום קודס הבין-לאומי) וסיום הרמדאן. הפעילות צפויה להתרחש השנה לקראת התאריך 29 באפריל, כשמטרתה המרכזית היא לייצר הד ציבורי.

בשנים קודמות נצפו ביום זה הפצת מסרונים המכילים מסרים אנטי-ישראליים, השחתות אתרי אינטרנט ותקיפות על חברות אחסון שמאחסנות מספר רב של אתרים במטרה להדהד מסרי תעמולה וכן נסיונות לתקיפות של מערכות של ארגונים והדלפת מידע.

המערך פירסם לארגונים מקבץ המלצות לחיזוק ההגנה לרגל מועד זה ופנה באופן אקטיבי לחברות אחסון האתרים. כמו כן, המערך ריענן את ההנחיות למתקפות מניעת שירות (יצירת עומס מכוון של ריבוי משתמשים במטרה להפיל אתר) עבור בעלי אתרים וארגונים על רקע העלייה המשמעותית בנסיונות למתקפות מסוג זה בחודש האחרון.

בין ההמלצות: אין לפתוח קישורים או להוריד קבצים שהתקבלו בדוא"ל מגורם שאמינותו מוטלת בספק, אין למסור מידע אישי כגון סיסמאות או פרטי חשבון, במקרה של גלישה לאתר שהושחת, אין ללחוץ על קישורים בו ויש לסגור את הדפדפן.

עוד ממליצים במערך להוריד אפליקציות רק מחנויות מקוונות רשמיות, הקפדה על סיסמאות חזקות בכל החשבונות, הטמעת אימות דו-שלבי בגישה לדוא"ל, ברשתות חברתיות ובאפליקציות להעברת מסרים וכן שבזמן גלישה לאתרים אין להתפתות ללחוץ על קישורים שמציעים הצעות מפתות מדי.