יאיר נתניהו
יאיר נתניהוצילום: Avshalom Sassoni/POOL

יאיר נתניהו, בנו של יו"ר האופוזיציה, העיד הבוקר (ראשון) בבית משפט השלום בתל אביב בדיון בתביעת לשון הרע שהגישה נגדו תנועת 'קריים מיניסטר' על סך של 500 אלף שקלים בגין ציוצים נגד חבריה.

"מעולם לא כתבתי דיבה, אין לי מושג מה הם חדש רוצים ממני", אמר נתניהו הבן בעדותו אודות הציוצים המדוברים.

עו"ד גונן בן יצחק, שמייצג את קריים מיניסטר, תהה למי התכווןנתניהו כשרשם "זומבים". "לא הייתה קבוצה מוגדרת, דיברתי על תופעה כללית שהמשיכה בבריונים שרדפו את עו"ד מנדלבליט. בזמן הציוץ לא ידעתי על מי מדובר חוזה חדש, התכוונתי לקבוצת אנשי בלתי מוגדרת או ארגון כמו חוזה חדש שלא שמעתי עליו עד להגשת התביעה, לא כתבתי מילה על חוזה חדש", ענה יאיר.

הוא הוסיף באמירה לעו"ד בן יצחק: "אני לא מסתכל על כל צילום מסך ועושה דוקטורט לפני כל ציוץ, נגדך הוגש כתב אישום על תקיפת שוטרים. אצלכם יש אובססיה של כל החיים, לי יש מיליון עמותות קש של אהוד ברק - הוא מתנקם בי".

יאיר נתניהו סיפר גם על ערב הפריצה של המפגינים לבלפור. "מאבטחים ליוו את ההורים שלי ואותי למקלט עם נשקים שלופים כי פחדו שיעשו בנו לינץ'. אמרו לנו שאלה היו מפגיני שמאל".

בנובמבר 2021 התייצב נתניהו הבן לדיון בתביעת לשון הרע שהוגשה מטעם קריים מיניסטר. "נתניהו השווה את אנשי התנועה למיליציות נאציות, טען שהם ממומנים בכסף זר ועל ידי פדופיל", טענו אנשי קריים מיניסטר. "נתניהו כינה את אנשי התנועה מטורללים אלימים עם בעיות פסיכוטיות קשות".