גנץ עם השגרירים
גנץ עם השגריריםצילום: אלעד מלכא

שר הביטחון בני גנץ קיים הערב (שני) ארוחת איפטר עם שגרירי המדינות החברות בהסכמי אברהם, ביחד עם סגן שגריר ארה"ב ושגריר מצרים, וכן בהשתתפות ח"כ רות וסרמן לנדה וח"כ אופיר אקוניס, יושבי הראש המשותפים של השדולה לקידום הסכמי אברהם.

בפתח הדברים אמר שר הביטחון כי הוא מברך אותם ואת כלל המדינות הידידות של ישראל מהעולם המוסלמי בברכת רמדאן כרים. לדבריו, היחסים שהתפתחו בין מדינות הסכמי אברהם, ירדן ומצרים, לבין ישראל בשנה האחרונה הם בשורה חיובית לאזור ולעולם.

עוד אמר שר הביטחון: "שוחחתי עם מנהיגים רבים מהמדינות שלכם, וכפי שהבהרנו והראינו – ישראל רואה בחופש הפולחן ערך חשוב וקריטי ופועלת בצורה חסרת תקדים כדי לשמור עליו מול מיעוט קיצוני שפוגע במי שכל חפצם הוא להתפלל ולבלות בחיק המשפחות. אתם מכירים את המציאות בשטח, וחשוב שתעבירו אותה אל המנהיגים במדינותיכם".

"יש לכולנו אינטרס משותף ליציבות באזור, בעיקר מול התוקפנות האיראנית שהיא איום על ישראל, וגם על מדינות האזור. איראן מעורבת בטרור בכל מקום, והאיום של איראן עם גרעין הוא איום על כולנו ועל העולם", הוסיף גנץ.

הוא עידכן את השגרירים על הכוונה לפתוח את מעבר ארז ועל הצעדים שנעשים מול הפלסטינים לאורך השנה האחרונה, ואמר להם כי הירתמות של העולם ומדינות האזור לחיזוק היציבות והמתינות גם בקרב הפלסטינים יכולה להיות המשך להתפתחויות החיוביות.