אילן מגן, אחיו של ראובן מגן סרט למזכרת

אילן מגן, אחיו של סמ"ר ראובן מגן ז"ל שנפטר לפני חודשיים לאחר שסבל מפוסט טראומה בעקבות מבצע צוק איתן, הסביר מה צריך לעשות כשפוגשים מישהו עם פוסט טראומה.

במסגרת הפקת סרט ליום הזיכרון ביישוב אלקנה אמר מגן כי "כשפו מפגש בן אדם עם פוסט טראומה צריך לעצור הכל מסביב, להסתכל לו בעיניים להגיד לו אתה גיבור ישראל ואני אוהב אותך, לתת לו חיבוק ופשוט את ההרגשה שהוא לא לבד. הוא יצא משדה קרב פצוע אבל הוא צריך לדעת שכל עם ישראל מאחוריו".

כפי שפורסם, ראובן מגן ז"ל מאלקנה שנפטר בגיל 27, כשמונה שנים לאחר מבצע צוק איתן, הוכר כחלל צה"ל על ידי משרד הביטחון.

מגן ז"ל היה עד למותם של חמישה מחבריו בעת הפגזה של חמאס ברצועת עזה במבצע צוק איתן. הוא נפצע קשה ברגלו, עבר שיקום אינטנסיביות במרכז רפואי שיבא והוכר על ידי הביטחון כנכה צה"ל ונפגע פוסט-טראומה. אבל המראות הקשים שחווה לא עזבו אותו מעולם.

ראש מועצת אלקנה אסף מינצר הוא זה שבישר להוריו של ראובן, ליסה ושלמה, על ההחלטה להכיר בבנם כחלל צה"ל. "נושא ההכרה כחלל צה"ל עלה מול הגורמים הבכירים ביותר עמם נפגשתי בשבועיים האחרונים", מינצר, "הרמטכ"ל, ראש אכ"א, אלוף פיקוד מרכז, אלופי צה"ל נוספים, אגף הנפגעים, וגורמים נוספים במשרד הביטחון ובצה"ל. כולם, ללא יוצא מן הכלל, הביעו רגישות גבוהה לאירוע ולמשפחה ונרתמו לסייע להם על החסד הגדול שעשו עם זכרו של ראובן ז"ל ועם משפחתו.

"תודה גדולה לעורכת הדין של המשפחה סיגל יער שפעלה במקצועיות וברגישות רבה מול משרד הביטחון למען המשפחה ולטובת ראובן ז"ל, עוד בחייו פטירתו".

מינצר כי ראובן ז"ל יונצח ויוזכר יחד עם נופלי אלקנה - חללי צה"ל ונפגעי פעולות האייבה - בטקסי הזיכרון ובפינה מיוחדת לזכרו בגן "נחלת הבנים" שהקימה המועצה לזכר בניה ולהנצחת מורשתם לדורות הבאות.