בנימין נתניהו
בנימין נתניהו צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו כינס הבוקר (ראשון) את ראשי המפלגות באופוזיציה - הליכוד, ש"ס, יהדות התורה ו''הציונות הדתית''.

במהלך הפגישה שהתקיימה לקראת פתיחת מושב הקיץ של הכנסת, סוכם על מאבק נחוש ומאוחד להפלת הממשלה תוך זמן קצר: "הממשלה איבדה את הרוב בכנסת - אין לה לגיטימציה ציבורית והיא לא לגיטימית".

נתניהו עדכן את ראשי המפלגות כי עסקת טיעון עם הפרקליטות ירדה מהפרק, ובליכוד הדגישו: "נתניהו מתכוון לחזור לתפקיד ראש הממשלה- בממשלה לאומית שתוקם בכנסת הנוכחית או בבחירות בהן הוא בטוח שהליכוד בראשותו ינצח. אין שום אפשרות אחרת וכדאי שגם מחוללי הספינים ושולחיהם יתרגלו לכך".

בתוך כך, ראש הממשלה נפתלי בנט דחה בפתח ישיבת הממשלה את דרישתו של מלך ירדן ויו"ר רע''מ מנסור עבאס לשנות את הסדרי כניסת היהודים להר הבית ולהרחיב את נוכחות אנשי הווקף במתחם הקדוש.

בנט אמר: "אני רוצה להבהיר כאן שאין, ולא יהיה, שום שיקול פוליטי במה שנוגע למלחמה בטרור. וכמובן - כל ההחלטות ביחס להר הבית ולירושלים יתקבלו על ידי ממשלת ישראל, שהיא הריבון בעיר, ללא שום התחשבות בשיקולים זרים. אנחנו ודאי דוחים כל התערבות זרה בהחלטות של ממשלת ישראל''.

ראש הממשלה הדגיש כי ''מדינת ישראל תמשיך לשמור על יחס מכבד לבני כל הדתות בירושלים, כמו שעשינו ונמשיך לעשות. ירושלים המאוחדת היא בירתה של מדינה אחת בלבד - מדינת ישראל".

כמסר לשותפיו בקואליציה אמר בנט כי "כל מי שיש לו טיפת אחריות לאומית ואזרחית חייב לפעול בכל כוחו לקיום ולשימור של הממשלה הטובה הזאת, ואני מצפה ויודע שכל המפלגות וכל ראשי המפלגות הולכים להירתם לזה וכבר נתרמו".