אוהדי חולון. למצולמים אין קשר לכתבה
אוהדי חולון. למצולמים אין קשר לכתבה צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

"משרד החוץ והשר לפיד לא עוזרים ולא משמיעים קול", כך טוענים ראשי הפועל חולון ואוהדים ישראליים רבים שנמצאים בבילבאו שבספרד.

בשבת האחרונה יצא לדרך אירוע הפיינל-פור של ליגת האלופות של פיב"א, אירוע השיא של מפעל הכדורסל השני בחשיבותו באירופה, בו לוקחת גם חלק הפועל חולון שעלתה אליו לראשונה בתולדותיה.

במשחק חצי הגמר הפסידה חולון לטנריפה הספרדית בתוצאה 71:78 כאשר הערב (ראשון) היא תעלה לשחק את משחקה על המקום השלישי במפעל היוקרתי.

רגע לפני משחקה החשוב בו תייצג את ישראל הערב, עודכנו ראשי חולון מבעוד מועד כי ארגון פרו-ערבי יפגין בסמוך לאולם הכדורסל והכינו מראש את אוהדיהם.

ובכל זאת, גם זה לא מנע עימות אלים, כאשר המפגינים הערבים ותומכיהם בספרד תקפו בצורה אלימה אוהדים ישראליים שהתאספו לקראת משחק קבוצתם ובמהלכם אף נעצר אוהד ישראלי כבן 20 ועוכב על ידי המשטרה לאחר שמפגינה התלוננה נגדו, מבלי שעשה דבר, כאשר בסופו של דבר ובעזרת עורכת דין מקומית שוחרר האוהד ממעצר.

כל זה מצטרף לחוויות הלא נעימות שחוו אוהדי חולון כבר מיום הגעתם לבילבאו כאשר אלה טענו כי כוחות האבטחה במשחק חצי גמר הפיינל-פור הפעילו נגדם אלימות קשה.

לדברי ראשי חולון, משרד החוץ והשר לפיד מודעים למתרחש וידעו על כוונת הפעילים הפרו-ערבים לפתוח באלימות נגד האוהדים הישראליים אך לא עשו דבר בנידון. "ככל שידוע לי שר החוץ יאיר לפיד ומשרדו מודעים למה שחווינו וחווים בימים האחרונים וקולם לא נשמע כלל", אמר יו"ר חולון איתן לנציאנו.

"למשחק אני מאמין שכולם יגיעו בזה אני בטוח אבל יש תחושות לא נעימות ואנשים שמפחדים על הילדים הקטנים שלהם שנמצאים כאן".