דודי אמסלם
דודי אמסלם צילום: Yonatan Sindel/Flash90

בחירות עדיין לא הוכרזו אך חבר הכנסת דודי אמסלם מהליכוד כבר יודע איזה תיק הוא ירצה לקבל בממשלה הבאה.

בראיון לרדיו גלי ישראל הכריז אמסלם כי יפעל לשמירת תיק המשפטים בידי הליכוד, "אני אעמוד על כך שתיק המשפטים יהיה בידי הליכוד בממשלה הבאה ואעמוד על כך שאני זה שאחזיק בו. רק אני יכול לעשות את הרפורמות הדרושות שם", טען.

אמסלם התייחס לפגישתם אתמול (א') של חבר הכנסת יריב לוין (הליכוד) והשר זאב אלקין (תקווה חדשה), "לאלקין אין מקום חזרה בליכוד", קבע אמסלם וכינה את אלקין "קנגורו שכבר היה בארבע מפלגות. אנשים שפלים שאסור שיהיו בציבוריות הישראלית שבגדו בליכוד, אני זוכר את הנאום שלו כשעזב''.

ח"כ אמסלם גם לא מוכן לשמוע על שיתוף פעולה בכנסת הנוכחית עם גדעון סער ומפלגתו, "אני בוודאי אתנגד לכך. האיש הזה פירק את המחנה הלאומי. כל מי שמבין יודע - הממשלה כבר נפלה וזו שאלה של זמן".

ח"כ יואב קיש (הליכוד) משוכנע שיהיו עריקים נוספים מהקואליציה של בנט, "יכול להיות שייקח קצת יותר זמן. לא אמרתי שייקח שבוע שבועיים, בסוף העריקים יגיעו. כמו שהיינו מופתעים מסילמן כך תהיו מופתעים מהפורש הבא. גם מפלגות שיידעו שהן נמחקות יצטרכו לחשוב האם ללכת לבחירות או להכנס לממשלה".

בראיון לרדיו קול ברמה העריך קיש כי בתקופה הקרובה תנסה הממשלה "לשלם למגזרים שונים" כדי למנוע את פירוקה. "הם יודעים שזו ממשלה שסיימה את דרכה והם ישלמו מחירים של סחטנות למגזרים שונים כדי שישתפו איתם פעולה. מממשלה שסיימה את דרכה והולכת לשלם כסף לסחטנות רק להמשיך עוד תקופה קצרה", אמר ח''כ קיש.