כנס ירושלים בניו יורק - לחצו כאן לפרטים והרשמה

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ מסביר באולפן ערוץ 7 מדוע בהתיישבות לא מרוצים מהאישור הצפוי של כ-4,000 יחידות דיור במועצת התכנון העליונה.

"אנחנו תמיד שמחים על בנייה אבל בוא נבין במה מדובר: אלה יחידות דיור שחלקן עולות בפעם הראשונה, חלקן בפעם השנייה - זה אומר שעל השולחן יש עוד פחות מ-2,000 יחידות דיור חדשות. אנחנו זקוקים לאלפי יחידות חדשות מדי שנה. הוועדה לא התכנסה כמעט שנה. צריך לבדוק מדוע כל מה שמוכן מבחינה מקצועית לא מאושר. הממשלה הרי הורידה מעל סדר היום קרוב לאלפיים תוכניות שמוכנות וזמינות לביצוע", אומר גנץ.

זו לא הביקורת היחידה שלו על התנהלות הממשלה. "יש דבר שלא קרה מעולם - לא בתקופת נתניהו ולא בתקופת אובמה - זו המשוואה המסוכנת שיצרה הממשלה הזו שכשמאשרים בנייה ליהודים מאשרים גם לערבים. הרי לערבים נתנו בהסכמי אוסלו את שטחי A ו-B והם בונים עשרות אלפי יחידות דיור ללא הגבלה. מתן לגיטימציה לערבים לבנות בשטחי C אלף יחידות דיור ביישובים חדשים משמעותו הפקרת אדמות ארץ ישראל. את זה הממשלה עושה, זה לא קשור לאמריקנים וצריך להילחם בדבר הזה".

גם בטענות ללחץ האמריקני להסיר יחידות דיור מישיבת מועצת התכנון מוצא גנץ טעם לפגם. "ההקפאה של הממשלה אינה מקובלת. הייתי בשנה האחרונה בקונגרס ובסנאט - וודאי שבחלק הזמן איש לא הגביל את מדינת ישראל מהצד האמריקני. אנחנו נעשה את הכל שהממשלה הזו תחלוף מהעולם ותהיה ממשלה ימנית שתבנה את יהודה ושומרון".

ראש מועצת בנימין מציין כי לצערו גל הטרור הנוכחי לא הפתיע אותו. "ראינו את זה בא והתרענו חודשים מראש שהטרור מרים את הראש. היה ברור לנו שעשרות אלפי אירועי הטרור ביהודה שומרון יזלגו לשאר שטחי ארץ ישראל. יש הסתה קשה שמגיעה אפילו משרי ממשלה שמדברים על טרור יהודי, במקום לדבר על הביטחון האמיתי של האזרחים - וכשהביטחון מופקר הטרור מרים ראש. אם יטפלו בזריקות האבנים ביו"ש הדבר ישפיע וירתיע מחבלים גם בכל רחבי מדינת ישראל".

גנץ ישתתף גם בכנס ירושלים של ערוץ 7 בניו יורק שייערך ב-22 במאי. "הרגשנו שצריך להביא את ארץ ישראל לניו יורק ולהראות מה באמת מתרחש בהתיישבות. אנחנו רוצים להביא את הריחות והצבעים של יהודה ושומרון לשם והמטרה היא לחזק את הקשר עם יהדות התפוצות".

"כשאני נפגש עם אנשי ממשל בארה"ב אני שומע שיש רצון לשיתופי פעולה וצריך לחזק את הקשר גם עם הדמוקרטים וגם עם הרפובליקנים. מחוקקים משתי המפלגות מבקרים בבנימין ואני מקווה שהקשרים הללו יסייעו ליהודה ושומרון בעתיד", הוא מסכם.

כנס ירושלים בניו יורק - לחצו כאן לפרטים והרשמה