ניצב בדימוס צביקי טסלר, פרוייקטור אירועי הילולת הרשב"י במירון, התארח באולפן ערוץ 7 והסביר מדוע הסכים לקחת אחריות על אירוע שבשנה שעברה הסתיים באסון כבד ובמותם של 45 בני אדם.

"אסון גדול כזה, האסון האזרחי הגדול ביותר שהתרחש במדינה, לא יכול להשאיר אף אחד מאיתנו אדיש. לכן אני בתוך העניין הזה - שהוא מסובך, מורכב ודורש הרבה תכנון ושיתוף פעולה עם גופים המארגנים והציבור - כדי לייצר הילולה שבה כולם יחזרו הביתה בשלום", אומר טסלר.

מבחינתו המשימה היא לשמר את המסורת לצד שמירה על בטיחות הבאים לקברו של רבי שמעון בר יוחאי. "יש המלצות ביניים של ועדת החקירה שעל בסיסן קבענו את המתווה שאומר שתהיה הגבלת קהל לזמן נתון, ולשם כך גם ניסינו לפרוש את ההילולה לזמן יותר רחב ולא רק ל-24 שעות. בנוסף, תהיה רק הדלקה אחת של האדמו"ר מבויאן ולאורך כל היממה לא יהיו עוד הדלקות".

"יחד עם זאת, אפשרנו לחסידויות שיש להן מסורת שורשית בהר, לקיים אירועי טיש במרחב היישוב מירון. אלה אירועים פרטיים שדורשים הליכי רישוי שיהיו מחוץ למעגל ההר", מוסף טסלר.

הוא מציין שאחת המטרות השנה היא למנוע צפיפות מסוכנת בהר מירון. "כמות האנשים בהר תהיה מוגבלת בזמן נתון, ולכן אנחנו אומרים שמי שלא רוכש מראש כרטיסי כניסה לפי שעה - לא יוכל להגיע להר. השהייה בהר תהיה לטווח של עד ארבע שעות והמספר המירבי של השוהים בו זמנית בהר לא יעלה על 16 אלף".

"השנה אין מוקדי משיכה בהר, אין הדלקות, אין חלוקת מזון ולכן אנחנו מעריכים שארבע שעות יספיקו לרוב המוחלט של הבאים. אנחנו מסבירים את זה לציבור שמי שנשאר בהר גוזל את זמנו של מי שבא אחריו. אם נידרש לאכיפה בו זמנית - נעשה גם את זה", מסכם טסלר.