יעקב אשר
יעקב אשר צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הצעת החוק של ח"כ יעקב אשר מיהדות התורה, שבאה לקבוע חובת ייצוג הולם לחרדים במוסדות התכנון הממשלתיים, נפלה היום (רביעי) במליאת הכנסת.

ראש הממשלה נפתלי בנט נכנס למליאה כדי להצביע נגד ההצבעה ובכך הוביל לתוצאה של 57 תומכים מול 58 מתנגדים.

למרות שמי שאחראית על הנושא היא שרת הפנים איילת שקד, היא נעדרה מהמליאה בזמן ההצבעה ושלחה את שר הבריאות ניצן הורוביץ לענות במקומה.

ח"כ אשר הגיב: "ימות המשיח, שר הבריאות ממרצ נותן את התשובה של שרת הפנים מימינה", ואז פנה לבנט שהגיע במיוחד להצביע נגד החוק: "כשהיית באופוזיציה, בתקופת הקורונה, באת ללטף ילדים חרדים ולהצטלם עם ראשי הערים, אבל היום, כשאתה יושב בשלטון, לא רק שאתה לא דואג להם, אתה גם מתעלל בהם משיקולים פוליטיים".

אשר המשיך: "כל מה שיועז הנדל מתעלל בחרדים, זה מהוראה הישירה של הלשכה שלך, שרוצים שהחרדים יבואו לשולחן הממשלה, הכל אצלך זה פוליטיקה. שמת לך מטרה שיהיה לך בכרטיס ביקור 'ראש הממשלה לשעבר' ומעבר לזה לא מעניין אותך כלום, אין לך רגישות, אין לך לב.

"גם אתה לפיד, אתה הרי בעד שילוב, לא? מבקשים פה לשלב יועצים חרדיים. הרי עמדת ודיברת על אחיי החרדים, שילכו לעבוד, אני לא רוצה להגיד למה אתם מתכוונים - לאן החרדים ילכו".

אשר המשיך: "הצעת החוק לא מדברת על מינוי של אנשים פוליטיים, אלא באנשי מקצוע עם רף שתקבע המדינה, אדריכלים, מהנדסי עיר, מהנדסי נוף או דברים כאלה. כל בקשתנו היא שעל שולחן השרטוטים של מדינת ישראל, בוועדות, בוותמ"ל, בוועדות התכנון הלאומיות, יהיו אנשים שיכירו מבפנים את הצרכים הייחודיים של הציבור החרדי, ואתה בא להתנגד לזה מטעמים פוליטיים וציניים נטו''.