עו"ד עדי קידר
עו"ד עדי קידר צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בית המשפט העליון דחה את הערעור שהגיש צעיר תושב השומרון כנגד צו מעצר מנהלי שהוצא כנגדו.

במהלך הדיון על הערעור הסביר עו"ד עדי קידר מארגון חוננו המייצג את הצעיר כי הצו ניתן אך ורק לאור העובדה שהמשטרה לא מצאה ראיות הקושרות את הנער למעשה שיוחס לו ומשהבינו שהם נאלצים לשחרר אותו על פי חוק, החליטו לפנות לשר הביטחון על מנת להוציא כנגדו צו מעצר מנהלי למשך כשלושה חודשים.

במהלך הדיון נטען כי הטעמים שבגללם ניתן צו המעצר לא היו טעמים עניינים הקשורים לביטחון המדינה או הציבור.

עוד נטען כי בידי המשטרה אין שום חומר אשר מצדיק את הצו ועצם העובדה שהוא שוחרר ממעצר מחוסר ראיות, מוכיחה זאת. עורך הדין טען כי יש לבטל את הצו המנהלי כנגד הצעיר או לקצרו באופן משמעותי, טענה שכאמור נדחה על ידי שופטת בית המשפט העליון. כמו כן נדחתה גם הבקשה לשקול חלופת מעצר בעניינו של הנער.

בפסק הדין כותבת השופטת כי חומר סודי שהציגו לה במשטרה הוא זה שגרם לה להבין שקיים חשש לביטחון המדינה וכן להחליט שלא לקבל את הערר שהגיש הנער. כמו כן היא כתבה שאין לה מקום להתערב בהחלטות של בית המשפט המחוזי על מציאת חלופות מעצר אחרות לנער.

‏עו"ד עדי קידר מארגון חוננו, אמר בעקבות דחיית הערעור: "מצערת מאד העובדה, כי בתקופה בה עם ישראל חווה פיגועים קשים כנגד יהודים והמצב הביטחוני מתדרדר, מוצאים כוחות הביטחון ברשות השב"כ, המחלקה היהודית, וגורמי האכיפה זמן לאכוף צווים מינהליים פוגעניים דווקא נגד יהודים".