מאיר פרוש
מאיר פרוש צילום: Yonatan Sindel/Flash90

גל הטרור והמתקפה הפוליטית: ח"כ מאיר פרוש (יהדות התורה) תקף אמש במליאת הכנסת את הממשלה הנוכחית וטען כי רפיסותה של הממשלה מובילה להתעצמות גל הטרור.

"אני בדעה שהמנטליות של אלה מבין המוסלמים שלא רוצים לראות אותנו כאן היא כזו שכאשר אתה מראה חולשה, התרפסות, אתה מקבל מהם התנהגות קשוחה ואלימה יותר נגדנו.

"אותם המוסלמים שמעוניינים בסילוקנו מכאן, כאשר הם רואים יד קמוצה ובעת הצורך גם מאוגרפת, הם משדרים מיד רוגע וכניעה.

בדבריו טען כי בממשלה הקודמת האקלים הביטחוני היה שונה. "בממשלה הקודמת, הערבים ראו שעם טרור הם לא יקדמו את הנושאים שלהם וידעו להפחית את מעשי הטרור.

"בחיזוק המדיניות הזו סייע לנו הנשיא דאז טראמפ שהסכים להעתיק את השגרירות האמריקאית לירושלים ולא התרגש מאיומי המוסלמים. הוא הכיר בסיפוח הגולן ולא התרחש כל זעזוע במזרח התיכון, למרות שהיו כאלה שהזהירו מהתלקחות במזרח התיכון.

"אדרבה, מהצעדים האלה של טרמאפ לצד ההתנהלות הישראלית של הממשלה עם יד קמוצה ומאוגרפת נגד מוסלמים שרצו לפגוע בנו, מדינות ערביות כרתו שלום עם ישראל, וזו בעצם המדיניות שבה צריך לנהוג. המדינות האלה אמרו שהם לא חושבים שמוצדק לוותר על הכול בגלל הבעיה של הפלסטינים.

בדבריו הבהיר כי למדיניות החיונית הזו לביטחון ישראל אין כל קשר לעליה להר הבית שנאסרה על ידי גדולי ישראל.

"יחד עם זאת, אין כל הצדקה ואסור שמישהו יוכל לחשוב שמותר להשלים עם מעשי הטרור של אותם מוסלמים כאשר המדיניות של הממשלה היא מתרפסת.

"אני אומר זאת, למרות שאני כאחד שמבקש להיצמד להלכה הפסוקה ולעמדתם של גדולי ופוסקי הדור, הרי בזמן הזה, כאשר בית המקדש חרב ואינו קיים, אסור לפי ההלכה לעלות לכל השטח של בית המקדש שנקרא בפי כל היום הר הבית, ומי שעובר על ההלכה הזו חייב בכרת".