יהונתן פולארד בבנימין
יהונתן פולארד בבנימין צילום: דוברות בנימין

יהונתן פולארד ביקר היום (שלישי) ביישובי המועצה האזורית מטה בנימין, ובתוכם בשילה הקדומה, משק אחיה ויקב פסגות.

פולארד החל את הביקור ביקב פסגות וזכה לסקירה של סגן ראש המועצה רפול אנגל על בנימין. אנגל אמר לו כי "זכות גדולה שאדם מיוחד כמוך שהקריב עצמו למען עם ישראל נמצא איתנו, בנימין הוא ביתך". פולארד זכה לסקירה אודות היישובים, לרבות החוות החקלאיות, וקיבל מאנגל מטבע מיוחד של בנימין.

משם המשיך פולארד לאתר שילה הקדומה, והתרגש מהממצאים במקום. מנהלת דסק חו"ל של המועצה, אליענה פסנטין, הרחיבה לפולארד על ההיסטוריה של המקום, ובסיום הסיור כאשר הגיעו למקום המשכן בו נערך תפילת חנה, ביקש פולארד להתפלל מנחה במקום.

בסיום אמר פולארד כי "זה אחד האתרים הכי מעוררי השראה שביקרתי בהם בישראל, והסיור כאן גרם לכך שהכל מסביב התעורר לחיים. כשהייתי בהר עיבל ניסיתי להסביר ששם השבטים התכנסו יחד ופה באתר שילה הקדומה, כאן התגבשה האומה היהודית, כאן התממש עם ישראל, בארץ ישראל על פי תורת ישראל, כאן הכל קרה. אני מזמין כל אחד, מכל מקום, לבקר, להגיע לכאן לשילה ולהבין את מקור הזכות שלנו על הארץ הזו".

לדבריו, "זאת הארץ שלנו, שניתנה לנו מהקב"ה ולא מאף אחד אחר, והאתר כאן בשילה ממחיש ומוכיח לנו את זה. בואו לשילה ותבינו את הסיפור של העתיקות והאבנים כאן. זאת המורשת שלנו וזה העתיד שלנו".

בסיום היום, זכה יהונתן למפגן אהבה מרשים ביישוב אחיה, שם קיבלו את פניו מאות מתושבי המקום, החל מהכניסה ליישוב וצעדו בשיירה אל עבר מרכז היישוב לקול שירת "ושבו בנים לגבולם".

אפי להב, שעמד בראש הוועד למען שחרור פולארד, אמר: "פשוט מרגש לראות את האהבה והחיבוק ליהונתן מצד תושבי בנימין המדהימים. פגשנו רבים שבמשך שנים התפללו, פעלו, הפגינו וחלמו על הרגע הזה ומרגש מאוד לראות את זה קורה".