יועז הנדל
יועז הנדל צילום: חזקי ברוך

שר התקשורת יועז הנדל מותח ביקורת חריפה על התנהלות מפלגת הליכוד כלפי חוק 'ממדים ללימודים'.

"יש חוקים שאמורים לעבור מעליהם. תמיד לאורך כל השנים, אופוזיציה וקואליציה ידעו לשתף פעולה על חוקים שחיוניים לביטחון הלאומי של מדינת ישראל, לאינטרסים של מדינת ישראל. יש פה החלטה מודעת לשתף פעולה עם המשותפת על חוקים שהם לאומיים וחשובים למדינת ישראל", אמר הנדל בראיון ל-103FM.

לדבריו, "ראינו את זה עם חוק האזרחות שנפל וזה נגד האינטרס של מדינת ישראל, ראינו את זה עם תשלום מלגת לימודים לחיילים משוחררים, ואנחנו רואים את זה כל פעם. אני מציע לחבריי בליכוד - ויש לי שם חברים שאני יודע שהם חשים לא בנוח עם מה שמתרחש - לעשות מרחב שעליו אנחנו יודעים להסכים, מרחב של חוקים שהם טובים למדינת ישראל. הרי בסוף מגיעים לפוליטיקה כדי לעזור למדינת ישראל ולא רק כדי לחזור לשלטון".

הנדל ציין כי "כל ההצלחות של המשותפת אלה הצלחות שהם עשו עם הליכוד בשיתוף פעולה. תסתכל על כל ההישגים של המשותפת בכנסת הנוכחית - זה שיתוף פעולה עם גוש הליכוד, נתניהו והחרדים והחרד"לים. אני רואה מאחורי הקלעים את שיתופי הפעולה האלה. אני רואה איך סוגרים שם את כל העסקאות נגד חוקים שטובים למדינת ישראל. אני הוכחתי במבחן התוצאה שבעיניי המשותפת הם לא לגיטמיים כי הם לא מכירים במדינת ישראל כיהודית ודמוקרטית".