נפתלי בנט
נפתלי בנטצילום: קובי גדעון - לע''מ

עיתונאי "ידיעות אחרונות" שמעון שיפר טוען כי ממשלת בנט־לפיד הגיעה לסוף דרכה, "אבל זה לא אומר שחזרתו של נתניהו קרובה", כלשונו.

במאמר שפרסם כתב שיפר כי "ממשלת השינוי של בנט־לפיד סיימה את דרכה משום שלא הייתה מסוגלת לרוץ בדבוקה אחת, להתנהל כקבוצה. ייתכן שהעובדה שבנט ולפיד מעולם לא ניהלו קואליציה, אלא היו רק חלק מקואליציה, הייתה בעוכריהם".

לטענת שיפר, "שר הבריאות ניצן הורוביץ לא השכיל לעשות את הדבר היחיד שציפו ממנו במערכת הפוליטית: לשמור על זועבי שלא תברח מהקואליציה.

עם זאת, "גם אם מרצ לא תעבור את אחוז החסימה ולא תיכנס לכנסת בבחירות הבאות, דובריה יהיו תמיד ׳צודקים׳. הם ימשיכו להיות ׳צודקים׳ וידברו רק על סוגיה אחת – הכיבוש, בכל הטיותיו. צדק־צדק ירדפו, וימצאו רק את הסדק שדרכו ימצאו ביטוי עקר. חבל".

בנוגע לחוק ממדים ללימודים, שיפר טוען כי זכותו של נתניהו כראש האופוזיציה לחבל בכל יוזמת חקיקה של הממשלה. "כן, גם ביוזמה להשתתפות בשכר הלימוד של הלוחמים. האופוזיציה אמורה לנסות ולסלק את הממשלה המכהנת, ונתניהו טוב בזה.

"אלא שנתניהו לא התקרב במילימטר לחזור לבלפור, משום שבסופו של דבר ראשות ממשלה קונים אצלנו ב־61 ידיים, ועל פי כל הסימנים אין לו אותן".

שיפר הוסיף כי לממשלת השינוי הייתה הזדמנות לחוקק את החוק שיאסור על נאשם לכהן כראש ממשלה. "הם השתהו, ובכך עזרו לנתניהו. תשאלו את איילת שקד מדוע".