אורון שאול והדר גולדין
אורון שאול והדר גולדין צילום: באדיבוצ המשפחות

ד"ר חוסאם אל-דג'ני, מרצה למדע המדינה, טוען כי סמל ראשון שאול אורון וסגן הדר גולדין שהוכרזו חללי צה"ל והמוחזקים בידי חמאס נמצאים בחיים.

במאמר בעיתון הרשמי של חמאס "פלסטין" (ראשון) ציין, כי הוא מסיק מנוסח הודעות ופרסומי גדודי אל-קסאם בשנים האחרונות ששאול אורון נפצע קשה והוא מרותק לכיסא גלגלים והדר גולדין במצב בריאותי טוב.

דג'ני דוחק במשפחות החיילים לגבש דרך פעולה הנשענת על ההבנה שהכתובת לשחרורם היא ראש הממשלה נפתלי בנט וממשלתו ולקחת בחשבון את המצב הבריאותי של החיילים.

הוא מייעץ להם להתניע מאבק ציבורי כדי ללחוץ על הממשלה לקדם עסקת חליפין ולהבין ש"המשך המצור, ההרג והתוקפנות" נגד רצועת עזה לא יחזירו את החיילים, אלא "במקרה הטוב ביותר יחזירו אותם מתים וכגופות".

לדבריו, עד אשר יהיה מאבק ציבורי המפעיל לחץ על הממשלה ורצון של הממשלה לשלם את המחיר בעסקה על "החברה הציונית" להבין שהמחיר הנדרש הוא תמורת חיילים מתים או חיים.

בסיכומו של דבר, כותב דג'ני, משפחות החיילים צריכות להקים לובי שילחץ על הממשלה לשחרר ראשית את משוחררי עסקת שליט שנעצרו מחדש כצעד של "מבוא לפתיחת מו"מ מהיר שיביא לחיוך על שפתי אימו של הדר גולדין, שאול אורון, אברה מנגיסטו, הישאם אל-סייד וגם 6,500 אסירים (פלסטינים)".