רן ארז
רן ארז צילום: עצמי

יושב-ראש ארגון המורים רן ארז הודיע בצהריים (שני) על סכסוך עבודה במערכת החינוך בעקבות רפורמת בחינות הבגרות של שרת החינוך יפעת שאשא ביטון.

"עד עכשיו ניסינו בדרכי נעם. מהיום - צעדים ארגוניים'', אמר ארז בהצהרה לכלי התקשורת. ''כמו שמהנדס צריך להעיר אם דורשים ממנו לבנות גשר לא בטוח - אנחנו המורים חייבים להתריע נגד פגיעתה של השרה במערכת החינוך".

ארז תקף בחריפות: "לא היה שר או שרת חינוך שעושים נזק למערכת החינוך כמו השרה שאשא-ביטון".

יושב-ראש ארגון המורים כבר קרא לחברי הארגון שלא להשתתף בהשתלמויות למורים הנוגעות לרפורמה או בשיחות עם המפקחים על המקצועות שאמורים להוביל את התוכנית.

במשרד החינוך אומרים בתגובה כי "המקצועות ההומניים והבגרויות לא יבוטלו אלא הותאמו למאה ה־21, במטרה להחזיר להם את היוקרה. הרפורמה בבגרויות לא תפגע בשכר ובשעות ההוראה של המורים המלמדים מקצועות אלה. יתרה מכך, המורים אף יקבלו תוספת לשכרם החודשי".

כזכור, במסגרת רפורמת הבגרויות יבוטלו הבחינות החיצוניות במקצועות היסטוריה, ספרות, תנ"ך ואזרחות, ובמקומן יגישו התלמידים עבודה מסכמת הכוללת את ארבעת תחומי הדעת, וייבחנו בין היתר בעל פה. בפועל, מספר הבחינות החיצוניות יצומצם לארבעה - במתמטיקה, באנגלית, בשפה ובמקצוע מורחב אחד.

מתנגדי הרפורמה טוענים בין היתר כי ביטול הבחינות החיצוניות במקצועות ההומניים יפגע קשות בערכים ובזהות היהודית ואף יהפוך מקצועות אלה לסוג ב' - ויחד איתם גם את תלמידיהם.