אליהו הורוביץ - חתן הגמרא הארצי של החמ"ד
אליהו הורוביץ - חתן הגמרא הארצי של החמ"ד צילום: בני עקיבא

אליהו הורוביץ תלמיד כיתה י"ב בישיבת בני עקיבא קרית הרצוג בבני ברק הוא חתן הגמרא הארצי של החמ"ד.

אל שלב הגמר שנערך הבוקר בנתניה הגיעו 15 תלמידים, לאחר מספר שאלות בע"פ ושאלות אמרקאיות עלו תשעה מתחרים בלבד לשלב המתקדם שם נשאלו 5 שאלות בנושאים שונים. לאחר מכן נותרו שני תלמידים בלבד האחד מישיבת בנ"ע קרית הרצוג ומולו תלמיד ממכון לב.

בשלב הזה כשהמתח בשיאו וממש כמו בחידון התנ"ך העולמי הציגו השופטים 10 שאלות במתכונת של ראש בראש, בשלב הזה כאמור הצליח אליהו הורוביץ מישיבת בנע קריית הרצוג להפגין בקיאות מרשימה במסכת סנהדרין ולקטוף את התואר המכובד חתן הגמרא הארצי.

השופטים שליוו הן את שלבי הגמר והן את מהלך החידון כולו הם הרב יהודה זולדן וסגנו בחמ"ד הרב דוד עצמון ולצידם היה הרב אלי בלום. את החידון הנחה הרב אליהו נבון.

הרב שלמה גלרנטר רב כיתת אשכולות (כיתה רב גילאית בישיבת קריית הרצוג) שזהו תלמיד שני ברציפות שזוכה בחתן הגמרא (אז זכה ידידיה סנקרי בחידון על מסכת בבא מציעא) אמר בהתרגשות "זו חווית לימוד עצומה שעולה מתוך הביחד. ערבים שלמים שלומדים בזום ברצון מלא גמרא.

חשוב לציין גם את הקשר האישי שנוצר, אליהו ביקש שאקליט לו קטע רק לפני שני ערבים בשעה מאוחרת וידע שיש מי שיתן מענה מעברו השני של הקו", עוד הוסיף, "החברה שהגיעו לגמר הם מדריכי של"ח מדריכים בעזרא ובמכון לב.. הם העתיד שלנו בחיבור לגמרא ולמוטיבציה ללמוד. התרגשתי מהתודה וההוקרה של ההורים שהיה חשוב להם לגשת ולהוקיר את הדרך המשותפת".