ח"כ איתמר בן גביר
ח"כ איתמר בן גביר ערוץ 7

בחקירת המחבלים שנתפסו על ידי שירות הביטחון הכללי עלה כי הם התכוונו לירות בחבר הציונות הדתית איתמר בן גביר באזור מגוריו בחברון – כך דווח הערב (שלישי) ב"מהדורה המרכזית" של חדשות 12.

כחלק מאותה הכוונה, חברי החולייה יצרו לפי החשד קשר עם תושב חברון ושלחו אותו לאסוף מידע ולהתחקות אחר בן גביר. הוא התבקש בין היתר לבדוק באיזה רכב נוסע חבר הכנסת והאם הוא ממוגן או לא, וחשוב מכך מבחינת חברי החולייה – להבין מתי הוא נוהג לצאת מהבית ברגל.

הכוונה לפגוע בבן גביר התגלה הודות לערנותו של שוטר זוטר שהוצב בחודש שעבר באחת הכניסות להר הבית.

במהלך בדיקת המתפללים הוא חשד באחד מהם, ביצע עליו חיפוש ומצא אמצעים שהיו אמורים לשמש אותו לצורך הפרות סדר בהר הבית. לאחר מכן אותו החשוד הועבר לחקירה מקיפה – ושם הוא נשבר, הודה בדברים והפליל את כל חבריו.

בן גביר עצמו הפנה לאחר הפרסום את האש אל עבר חברי הקואליציה. "מילים יכולות להרוג", מסר. "זה לא סוד שבמשך כל החודשים האחרונים לפיד ובנט מסיתים נגדי. כך, לדוגמה, לפיד קרא לי צאצא של יגאל עמיר ובנט מנסה להוציא אותי מתחום הלגיטימיות. עיתון הארץ מקדיש כל בוקר טור נגדי – על אנשי השמאל לדעת שמילים יכולות להרוג!".

יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו תקף את התקשורת והשמאל שמילאו פיהם מים מול האיומים על חבר הכנסת איתמר בן גביר בשנה האחרונה.

"היום התפרסם שנתפסה חוליית מחבלים שתכננה להתנקש בח"כ איתמר בן גביר. זהו המשך ישיר לאיומים מפורשים שבן גביר ומשפחתו מקבלים מזה תקופה ארוכה. הצביעות של התקשורת ופוליטיקאים "ששכחו" לגנות את האיומים הקשים נגד ח"כ בן גביר, ורק בגלל שדעותיו שונות משלהם - זועקת לשמיים".