גדעון סער
גדעון סער צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

שר המשפטים גדעון סער (תקווה חדשה) דחה את ההצבעה בממשלה על אמנת איסטנבול. ההצבעה הייתה אמורה להתקיים עד סוף החודש.

על פי הדיווח של בר פלג ונעה שפיגל ב'הארץ', דחיית ההצבעה על האמנה מגיעה בעקבות לחץ שהפעילו ארגוני הימין וארגוני המשפחה נגד החתימה על האמנה.

כזכור, שרת הפנים איילת שקד (ימינה) פנתה בשבועות האחרונים לשר סער וביקשה ממנו לבצע שינויים מסויימים בנוסח אמנת איסטנבול. השינויים אותם מבקשת השרה שקד להנהיג נוגעים בין השאר לסוגיות הקשורות בדיני הגירה, שלגביהן ישראל כבר הודיעה כי תספק הסתייגויות או הבהרות.

שר המשפטים סער נפגש לפני כשבוע וחצי עם נציגי ארגוני משפחה וארגוני הגירה כדי לשמוע את טענותיהם נגד אימוץ עקרונות אמנת איסטנבול על ידי מדינת ישראל.

בפגישה השתתפו יו"ר פורום הארגונים למען המשפחה עו"ד נעמה סלע, יו"ר 'בוחרים במשפחה' מיכאל פואה, יו"ר 'בצלמו' יהודה פואה, ראש 'מכון תורת המדינה' הרב יאיר קרטמן ונציגי המרכז למדיניות הגירה ישראלית, היועץ המשפטי עו"ד ד"ר יונה שרקי וראש אגף ממשל במרכז למדיניות הגירה ישראלית עקיבא לם.

שר המשפטים סער הקשיב במשך כארבע שעות לדברי הנציגים, קיים איתם דיון והודיע כי יבחן את טענותיהם לעומק ולאחר מכן יקבל החלטה.

במרכז למדיניות הגירה ישראלית בירכו את שר המשפטים על החלטתו לדחות את ההצבעה על אימוץ עקרונות האמנה על ידי מדינת ישראל. "אנו מברכים את שר המשפטים סער שקיבל החלטה אמיצה לבחון מחדש את האמנה, ומודים לארגוני החברה האזרחית שהצטרפו למאמץ לבלימתה", נמסר. "המאבק באלימות מגדרית חשוב, אך לא על חשבון זהות המדינה. אנחנו נמשיך במאבק עד שהאמנה תרד לחלוטין מסדר היום".