קרן הג'יוף ועדן ביזמן
קרן הג'יוף ועדן ביזמןצילום: חיים צח וקובי גדעון, לע"מ

ראש הממשלה, נפתלי בנט, הודיע היום (שני) על מינויו של עו"ד עדן ביזמן לתפקיד ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה.

ביזמן מכהן מזה כשנה כמשנה למנכ"ל משרד ראש הממשלה, ובתפקידו הקודם שימש כמשנה למנכ"ל משרד מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור. קודם לכן שימש כראש מטה המבקר וכיועץ בכיר לשר החינוך, עת כיהן ראש הממשלה בנט בתפקיד.

ביזמן (36), נשוי ואב לארבעה, בעל תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן.

הוא ייכנס לתפקידו בימים הקרובים לאחר קיום הליך חפיפה סדור, בכפוף לאישור נציבות שירות המדינה.

עוד מינה רה"מ את קרן הג׳יוף ליועצת מיוחדת לעניינים בינלאומיים ותקשורת זרה. הג׳יוף (32), לשעבר דוברת פיקוד הצפון וראש מדור דיפלומטיה ציבורית בצה"ל, בעלת תואר ראשון במדעי המדינה ותואר שני בתקשורת פוליטית מאוניברסיטת בר-אילן, משמשת כיום כדוברת ראש הממשלה לתקשורת זרה. קרן עלתה לישראל מאנגליה בשנת 2009.

בשבועות האחרונים ביקש ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה, טל גן צבי, מראש הממשלה לסיים את תפקידו. גן צבי מלווה את רה"מ בנט בעשור האחרון מאז כניסתו לפוליטיקה. הוא שימש כראש לשכתו במשרד הכלכלה, כראש המטה שלו במשרד החינוך וכיועץ מטעמו במערכות הבחירות.

גן צבי נחשב למי שהתנגד להקמת הממשלה עם גוש המרכז-שמאל ורע"מ ופעל לחיזוק הקשר עם המחנה הלאומי בכלל והציונות הדתית בפרט. בינו לבין היועצת המדינית לשעבר, שמרית מאיר, התגלעו מחלוקות זאת לאחר שמאיר ניסתה להפנות את בנט לקהל בוחרים חדש במרכז בניגוד מוחלט לדעתו של גן צבי - מה שהביא בסופו של דבר לסיום דרכם של השניים בלשכה.