בנימין נתניהו
בנימין נתניהו צילום: חזקי ברוך

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו תקף את ממשלת בנט-לפיד בשל יוקר המחיה, והזינוק שצפוי השבוע במחירי הדלק.

בפתח ישיבת סיעת הליכוד טען נתניהו כי ''מאז הקמת ממשלה ההונאה והסחיטה של בנט ולפיד, אזרחי ישראל משלמים יותר. הרבה יותר. האזרחים משלמים יותר מיסים, והם משלמים הרבה יותר על כל דבר. בתוך פחות משנה, מחירי הדלק זינקו ב-25%.

''הזינוק מתלווה לעליית מחירים חדה בכל התחומים: מחירי המזון עולים, הפירות והירקות עולים, הלחם עולה, המשכנתאות עולות. הממשלה לא עושה דבר כדי לטפל בעליית המחירים והיא לא עושה דבר לטפל במשבר המזון שיפקוד גם את מדינת ישראל''.

נתניה דחה את הטענה של הממשלה ולפיה המחירים מזנקים בגלל משבר עולמי, "משברים תמיד היו ותמיד יהיו, אבל זה לא תירוץ לאוזלת יד - אלא ההפך - זה מחייב פעולה עוד יותר נמרצת כדי להוציא את ישראל מהמשבר, כמו שאנחנו עשינו.

"ב-2003 היה משבר כלכלי עולמי גדול וחילצנו את ישראל ממנו. אותו הדבר היה גם ב-2009. הממשלה שלנו חילצה את ישראל גם מהמשבר העולמי הזה. גם בקורונה היה משבר עולמי, ועוד איזה משבר, ואנחנו עבדנו קשה והוצאנו את ישראל ראשונה בעולם גם מהמשבר הזה.

''הממשלות שלנו הפכו את ישראל למעצמה כלכלית עולמית, בין השאר על ידי הפחתת מיסים, הורדת מחירים, ואינספור רפורמות של כלכלה חופשית''.

נתניהו המשיך: ''המדיניות הכלכלית האחראית שלנו הצליחה לבלום את עליית המחירים. ב-7 השנים האחרונות המחירים עלו פחות ממה שהם עלו תחת הממשלה הזאת בפחות משנה. לאחר שנים שבהן המשכנתא הממוצעת עלתה מדי חודש בשקלים בודדים בלבד, בשנה האחרונה המשכנתא עלתה במאות שקלים לחודש. זה פוגע כמעט בכל בית בישראל ובזוגות הצעירים במיוחד.

''בתשעת החודשים של ממשלת בנט-לפיד מחירי הדיור עלו יותר ממה שהם עלו ב-4 השנים האחרונות תחת הממשלה שלנו.

''אבל במקום להילחם כדי להוריד מחירים ולהוריד מיסים, ממשלת החולשה והסחיטה עסוקה אך ורק בהישרדות שלה. בכל שבוע הם מעבירים מיליארדים לסחטנים פוליטיים, לתומכי טרור ולשונאי ישראל. אזרחי ישראל נאלצים לשלם מיסים גבוהים, כדי שהממשלה תשלם את מס עבאס, מס טיבי, מס זועבי. ולמי לא נשאר? לאזרחי ישראל לא נשאר.

''אזרחי ישראל משלמים יותר בסופר, יותר בתחנות דלק, יותר במשכנתא - כדי שבנט ולפיד ישמרו על הג׳ובים שלהם וימשיכו לחלק ג׳ובים. הגיע הזמן לשלוח את הממשלה הזאת הביתה, ולהחזיר את ישראל לידיים מנוסות ואחראיות. הגיע הזמן להחזיר לישראל הנהגה כלכלית אמיתית, שהזניקה את כלכלת ישראל מעלה-מעלה. הנהגה שתוריד מחירים, תוריד מיסים, ותחזור לדאוג לרווחתם ושגשוגם של כל אזרחי ישראל'', כך נתניהו.