שלמה פילבר
שלמה פילברצילום: Yonatan Sindel/Flash90

משפט נתניהו: בחקירת הנגדית היום (שני) של עד המדינה שלמה פילבר בבית המשפט המחוזי בירושלים, נחשף תמלול של שיחה בין פילבר לעיתונאי עמית סגל שהוקלטה בסתר, ללא ידיעת הצדדים.

עמית סגל הגיב לפרסום השיחה ועקץ את כלי התקשורת: ''מזל שההאזנה של המשטרה באמצעות תכנת פגסוס לשיחות עם עיתונאים נעשתה כדי להפליל את נתניהו. אחרת עוד עלולה הייתה לקום כאן סערה ציבורית''.

''פילבר: המתת ל... התמורה למילצ'ן הוא פה מאוד מאוד חלש, הם לקחו איזה אוסף של דברים ניסו להדביק אותם ביחד ל.. ליפות אותם לשים עליהם מייק אפ, להציג אותם כאיזה מן דרמה.

עמית סגל: אוי טאטע.

פילבר: הרי בסוף עורך דין נורמלי מפרק ראיה, ראיה

עמית סגל: כן.

פילבר: וזה מה שיקרה, שכל ראיה לגופה כשתסתכל עליה, ותסתכל על הפרטים, ותסתכל על ההקשרים, תסתכל על זה, זה זה לא.

עמית סגל: טוב, מעניין, מה אני אגיד לך, לא נמות משעמום.

פילבר: לא, אבל אההה... אתה צודק באמת שהתסבוכת פה ב.. היא מאוד מאוד קשה

עמית סגל: מה, של ביבי.

פילבר: לפרקליטות, לא לא מה פתאום, אני חושב שלא לביבי, לפרקליטות, כי העסק פה הוא כולו אפור, מכל הדברים הוא מאוד אפור, אם מנסים לייצר דרמה דרך הכותרות כמובן, דרך האריזה, דרך ה... דרך הרמיזות אתה יודע הם נותנים לזה, הם נותנים לזה כאילו, מכתיבים את זה בכל מיני כותרות שהכותרות מנסות לתת פרשנות, אבל זה פרשנות משפטית שלהם

עמית סגל: כן".

עמית סגל
עמית סגלצילום: Yonatan Sindel/Flash90

פרקליטו של נתניהו עורך הדין עמית חדד ערך היום (שני) חקירה נגדית לעד המדינה שלמה פילבר, בדיון על תיקי האלפים בבית המשפט המחוזי בירושלים.

חדד, המייצג את ראש האופוזיציה נתניהו בפרשת 2000 ו-1000, החל לחקור את פילבר ולאחריו תעשה זאת עו"ד נוית נגב, המייצגת את מו"ל ידיעות אחרונות, נוני מוזס, בתיק 2000.

עו"ד חדד שאל את פילבר על הלחצים שהפעילו החוקרים. "כשאתה סוטה מאיזושהי תזה, נכנסים לדריכות ומנסים להחזיר אותה אליה?", תהה. פילבר אישר, "זה קרה הרבה פעמים, לא הייתה לי מחלוקת על הפרטים, אבל כמעט תמיד לא הסכמנו על הפרשנות". חדד המשיך, "ותמיד נגד נתניהו, לא פעם כך ופעם אחרת". פילבר הוסיף, "כי נתניהו היה חשוד אז מטבע הדברים".

חדד ציין כי "בהמשך אדבר איתך על תוכן הפגישות עם מילצ'ן, מה היה, מה לא היה. האם כתב האישום מתאר את מה שהיה. אבל לפני כן אני רוצה לדבר איתך על הפרוצדורה. היה סלט בחקירות שלך, דבריך לא הובהרו עד הסוף".

פילבר סיפר: "התחושה שלי שהם (החוקרים) חיפשו רק את נתניהו והיכן אני יכול לומר משהו שעובר את הסף הפלילי''.

עו"ד עמית חדד הציג תמלילים מחקירת פילבר במשטרה, בהם נשמע פילבר מותח ביקורת על ההחלטה ''לשרוף כסף'' כדי להעמיד לדין את נתניהו בכל מחיר.

פילבר: ביום שהכל יצא החוצה... במה התעסקתי גם... שרפתם את הכסף של אזרחי מדינת ישראל אללה יסתר אבל בסדר.

חוקר מס' 2, גיל רייכלין: מה באמת?

פילבר: כן

חוקר מס' 2, גיל רייכלין: שרפנו את הכסף של מדינת ישראל?

פילבר: ''עזוב... (מילים לא ברורות) כולם יודעים את זה. אני יתן (טעות במקור) לכם לשאול, כל אחד מאיתנו היה מספר לכם את זה. כן סיגריות לא סיגריות כמה מתנות, חברים ו... עזוב. כל כל עם ישראל יודע את זה כל העיתונאים יודעים את זה כל העולם ואשתו יודעים את זה. זהו מעבר לזה אין כלום לא היה כלום. באמת לא דירות לילדים ולא לקנות את החווה ולא כל מיני סיפורים ואלוביצ'ים ולא - צוללות. בסוף זה יגמר.

''כשזה יגמר מישהו יצטרך לתת דין וחשבון לציבור. בסדר סבבה. אז בדקתי... (מילה לא ברורה) אבל ככל שעובר הזמן וקראתי משפט יפה של בן ארי, מהראיון שלה בזה של לשכת עורכי הדין. היא מאוד חכמה אישה פקחית לא מכיר אותה. היא אומרת אני כשמגיע לי תיק אני רואה, אם הוא מתחיל להתפרק והוא לא מצליח להתקדם סימן שאין בו אמת. אם הוא נבנה אז הוא נבנה... זה...

''רודפים אחרי הזנב, רצים את כל הגלובוס רוצים פה זנב שם זנב. כאלה טובות בסגנון הזה טובות לחברים כל שרי הממשלה עושים שלוש פעמים ביום. באמת אני אומר לך עזוב כאילו בחייך צריך להיות פרופורציות. אבל בסדר סבבה נו אני אזרח למופת, מה שתבקשו תקבלו. אשתף איתכם פעולות כל פעולה שצריך".