חגי הוברמן
חגי הוברמן צילום: ללא קרדיט

עורך העיתון ''מצב הרוח'' חגי הוברמן סירב היום (שלישי) להשיב לשאלתו של יעקב ברדוגו בקשר ללחצים שהפעיל על ח"כ עידית סילמן להצביע בעד חוק תקנות יו"ש.

כזכור, בסוף השבוע שעבר פרסמה ח"כ סילמן הודעת וואטסאפ שקיבלה מהוברמן. "עידית יקרה ערב טוב", כתב הוברמן. "אם תצביעי נגד חוק התקנות ביו"ש, תהיה לי אחלה כותרת ל'מצב הרוח': עידית סילמן ואיימן עודה נגד המתנחלים. נחמד, לא? להשתמע".

ח"כ סילמן ציינה: "את הודעת הסחיטה והאיומים הזאת קיבלתי מהעורך והעיתונאי חגי הוברמן היום אחה"צ. לא אקבל שום החלטה על בסיס איומים והפחדות. אמשיך בעזרת ה' לפעול בהתאם לערכיי ואשאר נאמנה לשולחיי".

היום בראיון לשרון גל ב'גלי ישראל' שאל ברדוגו את הוברמן: "איך אתה מעז לאיים על חברת כנסת בישראל?".

הוברמן סירב לענות על השאלה והשיב: "עברו לשאלה הבאה. אם לא, תודה, השיחה מבחינתי הסתיימה".

ברדוגו לא נותר חייב ושאל: "אתה מאיים עלינו?". הוברמן: "לא מאיים על אף אחד. מעולם לא איימתי על אף אחד". ברדוגו: "אתה אלים שמשתמש בעיתון שלך רק כדי לאיים על חברי כנסת".

הוברמן המשיך: "האם יש שאלה נוספת? סיכמו איתי שהנושא הזה לא עולה, היה סיכום שמדברים על ימינה".

בשלב זה שלף ברדוגו תאוריה ולפיה שרת הפנים איילת שקד היא זו ששלחה את הוברמן לאיים על ח"כ סילמן. "אני שואל אותך על ימינה, האם איילת שקד שלחה אותך לאיים על עידית סילמן? עד כמה איילת שקד הייתה מעורבת בציוץ שלך? כמה היא ידעה על הציוץ שלך לפני?".

"בניגוד אליך, לי לא אומרים מה לכתוב ומה להגיד", ענה הוברמן. "מה שאני כותב זה מה שאני חושב". ברדוגו: "אתה איימת על חברת כנסת. האם לא הזמינו אותך לחקירה בגלל שאתה קרוב לאיילת שקד?".

"בשלושים שנותיי כעיתונאי מעולם אף אחד לא אמר לי מה לכתוב", השיב הוברמן. "כל מה שאני כותב זה הדעות שלי. אני מודה לכם על השיחה".