נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: חזקי ברוך

ראש הממשלה נפתלי בנט דיבר הבוקר (שלישי) בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ורמז כי ישראל עומדת מאחורי שורת החיסולים האחרונים של בכירים באיראן ובמשמרות המהפכה.

בנט הסיר את מדיניות העמימות בנוגע למלחמה הישראלית נגד התחמשות איראן בנשק גרעיני, "בגזרה האיראנית - השנה החולפת היא שנת מפנה באסטרטגיה הישראלית למול איראן. אנחנו רואים את העם האיראני האמיץ יוצא לרחובות באיראן ומפגין כנגד הדיכוי והעריצות של המשטר, נגד הרעב, נגד השחיתות שפוגעת בהם.

"העלינו הילוך", הצהיר ראש הממשלה. "מדינת ישראל בשנה האחרונה פועלת מול ראש התמנון של הטרור ולא רק נגד זרועות התמנון כפי שנעשה משך העשורים האחרונים.

"ימי החסינות, בהם איראן פוגעת ושוב פוגעת בישראל ומפיצה טרור באמצעות שלוחותיה באזור, אבל נשארת ללא פגע - תמו. אנחנו פועלים, בכל זמן ומקום, ונמשיך בכך''.

לדברי בנט, בשנים האחרונות איראן חצתה שורה של קווים אדומים ובראשם באפריל אשתקד, כחודשיים לפני הקמת הממשלה, כאשר חצתה את קו העשרת אורניום ברמה של 60% - ללא שום תגובה נגדית. "ישראל לא יכולה להשלים, ולא תשלים, עם מצב כזה.

"ביום שישי האחרון פגשתי את מנכ"ל הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א) - ידידי רפאל גרוסי, ושוחחנו על כך. הוא הגיע לביקור בזק בישראל והבהרתי את העמדה של מדינת ישראל, והיא שאנחנו שומרים את חופש הפעולה תמיד כנגד תכנית הגרעין האיראנית ככל שיידרש - עם הסכם, בלי הסכם, אנחנו לא רק אומרים את זה אלא גם מקיימים את זה''.

בנט הוסיף: ''אנחנו מצפים שמועצת הנגידים של סבא"א תציב תמרור אזהרה ברור בפני המשטר בטהרן, ותבהיר לו כי אם ימשיך במדיניותו המתריסה בתחום הגרעין, הם ישלמו על כך מחיר כבד".

בחדשות 12 דווח כי גורמי ביטחון בתאילנד הצליחו לסכל לפני כמה חודשים סדרה של ניסיונות לבצע פיגועים של גורמים איראניים נגד מטרות ישראליות.

מאחורי תכנון הפיגועים בתאילנד עומד סוכן איראני, שנעצר באינדונזיה עם דרכון בולגרי מזויף. הוא פעל עם גורמים נוספים להקמת תשתיות ותאי טרור בתאילנד.

למרות שניסיון הפיגוע הזה סוכל, האיראנים ממשיכים לנסות ולמצוא דרכים לפגוע בישראלים ברחבי העולם, בין היתר בעקבות חיסול בכירים איראניים בעת האחרונה.

מוקדם יותר פורסם כי כוחות הביטחון בתאילנד עוקבים אחר תנועות של סוכנים איראניים שככל הנראה נמצאים בשטח המדינה, לאחר שסוכן איראני אחד נעצר באינדונזיה בדרכו לקטאר.