שריפת האוטובוסים
שריפת האוטובוסיםצילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון

18 אוטובוסים נשרפו בליל שבת בתחנה המרכזית בצפת. צוותי כיבוי רבים שפעלו במקום השתלטו על האש.

המשטרה אישרה שמדובר בהצתה ופתחה בחקירה.

השריפה החלה מעט אחרי 03:00 לפנות בוקר ומפקד המשמרת בכיבוי אש, רב-רשף דרור בוחניק, הורה על פקודת "מכת-אש", שמפעילה את כלל צוותי הכיבוי של התחנות באזור הגליל והגולן למקום.

רוב האוטובוסים שייכים לחברות עפיפי מנצרת (16 מתוך האוטובוסים) ונתיב אקספרס - ששייכת גם היא לעפיפי.

באזור פועלת כנופייה מהיישוב טובא-זנגרייה, הגובה דמי חסות במסווה של חברות שמירה - ובין היתר ייבדק החשד כי ההצתה הלילה היא מעשה ידיה.

חברת הכנסת יעל רון בן משה (כחול לבן) צייצה בחשבון הטוויטר שלה על ההצתה, ואמרה כי תפעל בכנסת: "בצאת השבת אוציא בקשה לקיום דיון מהיר בועדה לביטחון פנים בראשות ח"כ מירב בן ארי. הצפון לא יכול להמשיך להתנהל כמערב פרוע".

רק לפני שבועיים, בלילה שבין שבת לראשון, הוצתו בקריית שמונה אוטובוסים של חברת "מטיילי קריית שמונה". אז נשרפו שבעה אוטובוסים ומיניבוס אחד, וגם במקרה זה נבדק חשד להצתה.

ח"כ אופיר סופר הגיב "‏הפרוטקשן פוגע קשות בבעלי העסקים ובתושבי הגליל. הכתובת של הפושעים ככל הנראה ידועה למשטרה והיא חייבת לצאת למבצע למיגור התופעה, בשילוב זרועות עם הפרקליטות ובתי המשפט".

בעקבות הצתת 18 האוטובוסים בתחנה המרכזית בצפת, שוחחה הערב שרת התחבורה, ח"כ מרב מיכאלי עם ראש עירית צפת, שוקי אוחנה. "אנחנו פועלות מסביב לשעון כדי לצמצם את הפגיעה בשירותי התחבורה הציבורית בעיר ובאזור בעקבות ההצתה, וכי התחנה המרכזית בעיר תשופץ ותחזור לפעילות מלאה במהירות האפשרית", אמרה.