למצולמים אין קשר לידיעה
למצולמים אין קשר לידיעה צילום: נתי שוחט, פלאש 90

יו"ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז (הציונות הדתית) התייחס לפרסום בערוץ 7 לפיו חיילת שהחליטה להזדהות כגבר קיבלה חדר בתוך מתחם מגורי הבנים במחנה רעים באוגדת עזה.

בנאום במליאת הכנסת אמר מעוז: "אני רוצה להפנות את דבריי אל רב אלוף אביב כוכבי. אדוני הרמטכ"ל, אתמול פורסם בערוץ 7 על עוד טרלול פוסטמודרני בצה"ל. הפעם, חיילת שהחליטה להזדהות כגבר, קיבלה חדר משלה בתוך מתחם מגורי הבנים, ומשתמשת, לבדה אמנם, במקלחות ובשירותים של החיילים.

"כמובן, שלחיילים הדתיים ואלו שאינם, שלא איבדו את השכל הפשוט ואת המוסר הטבעי, המציאות הזו הפריעה מאוד ואף פגעה בהם, אבל על פי תגובת דובר צה"ל, הדבר נעשה על פי הפקודות. ההזיה המטורללת הזאת מצטרפת לדברים לא טובים נוספים שעוברים על צה"ל בשנים האחרונות, והכל בניצוחה של היוהל"ם והיחידה שלה''.

ח"כ מעוז הזכיר את החלטת כוכבי לאפשר לחיילות להתמיין גם ליחידות 669 ויהל"ם. "שיקולים מבצעיים? מה פתאום. הרי תפקיד היוהל"ם בא לעולם ללא שום קשר לתפקידו ולמהותו של צה"ל, כצבא שאמור להגן על מדינת ישראל ולעסוק יומם וליל בהכרעת אויביה ובהרתעתם, וממילא אין זה בכלל ממעייניה של היוהל"ם ושל אנשי יחידתה לעסוק בהשלכות שיש לקידום האג'נדה הפמיניסטית הרדיקלית שלהם על יכולתו של צה"ל למלא את ייעודו. באופן עצוב ולא מפתיע, גם שלומן הפיזי של החיילות, שלאורך שנים נפגעות במגוון פציעות ופגיעות, בכמות רבה באופן משמעותי מאשר חיילים מקבילים להן, לא ממש מעניין את היוהל"ם וחברותיה. החיילות הן רק כלי לקידום האג'נדה של השוויון המגדרי ובריאותן מוקרבת על מזבח המהפכה.

''מדובר בכניעה ללחץ הבלתי נגמר של ארגוני הפמיניזם הרדיקלי שמסתייעות ביוהל"ם ובבג"ץ, במטרה להשתמש בצה"ל לקידום אג'נדות פוסטמודרניות רדיקליות. אדוני הרמטכ"ל, זו בדיוק הסיבה שבגינה, מאז כניסתי לכנסת, פניתי אליך מספר פעמים, בכתב, בנאומים ובמאמרים, וקראתי לך לסגור לאלתר את יחידת היוהל"ם''.

מעוז פנה לכוכבי מעל דוכן הכנסת: ''הגיעה העת להפסיק את הפגיעה בכשירות היחידות על ידי הורדת רף הדרישות. הגיעה העת להפסיק את הפגיעה החמורה בקדושת המחנה. הגיעה העת להפסיק את הכנסת השיקולים הזרים להחלטות מבצעיות של בנין הכח הצבאי. והגיעה העת להפסיק את הפגיעות הפיזיות הבלתי הפיכות באותן חיילות. הגיעה העת לסגור את יחידת היוהל"ם ולהשיב לצה"ל את שפיותו".

כאמור, חיילת צה"ל המשרתת במחנה רעים באוגדת עזה החליטה להזדהות כגבר, ביקשה שיפנו אליה בלשון זכר ואף לקבל תנאי שירות של חיילים גברים.

בצבא קיבלו את בקשתה והחיילים המשרתים לצידה באותו גדוד "תקשוב" כיבדו את רצונותיה, אלא שלפני כשבועיים החליטו המפקדים לשכן את החיילת במגורי הבנים בבסיס.

החיילת קיבלה חדר שבו היא יכולה לישון לבדה, וגם שירותים ומקלחת שבמשך שעה אחת ביום משמשים רק אותה, אך בתוך מתחם מגורי הבנים.

חיילים בני ישיבות החלו לחוש אי נוחות לנוכח החיילת המסתובבת לצידם במגורים ופנו לרב אוגדת עזה. הרב הצבאי הסביר שהפקודות מחייבות את הצבא לקבל ולכבד את רצונותיה של החיילת.

החיילים פנו גם לישיבה שבה למדו ולאיגוד ישיבות ההסדר בבקשה שאלו יפנו לבכירים בצה"ל ויימצא פתרון משביע רצון. בינתיים החיילים מסרבים לישון עם החיילת באותו מתחם והמפקדים מאפשרים להם לישון במגורי בנים שנמצאים בבסיס סמוך. החיילים דורשים לישון במועדון הגדודי אך מפקד הגדוד מסרב.

"אחד החברים שלי הסתובב עם תחתונים בתוך המגורים ופתאום קלט אותה", סיפר חייל בגדוד בשיחה עם בני משפחתו, "נוצרו סיטואציות מביכות ומטרידות. הרב אומר שהוא עושה מה שהוא יכול, 'יש פקודות וזה מה שאפשר לעשות'".

"ניסיתי לדבר עם הרבנים מהישיבה", תיאר החייל, "מנסים לנהל דברים מבחוץ אבל לא בהכל מצליחים, יכול להיות שעדיין מנסים לטפל בעניינים האלה מבחוץ אבל כרגע אין יותר מידי שינוי. יש עוד חבר'ה שזה מפריע להם ואני מקווה שהצבא ימצא פתרון''.

תגובת דובר צה"ל: "העברת החייל לחדר נפרד במגורי הבנים בוצעה על פי פקודות הצבא ותוך בחינת המקרה לגופו. לא נפרט מעבר לכך מטעמים ברורים של צנעת הפרט. צה"ל עושה וימשיך לעשות את מירב המאמצים על מנת לתת את תנאי השירות המתאימים בעבור כלל משרתיו".

בארגון תורת לחימה הגיבו: "שוב מתברר כי יוהל"ם פוגעת בחיילות וחיילים וגם בפקודות צה"ל. תפקידו של צה"ל להלחם במחבלים ולא לקדם אג'נדות אחרות שמפריעות למטרה. מצבים הזויים כמו באירוע המדובר, הם תוצר ישיר של האג'נדות המוזרות של הגוף המיותר יוהל"ם אותו חייבים לסגור מיידית. אנו קוראים לרמטכ"ל כוכבי להחזיר את השפיות אל צה"ל ולכבד את המשרתים, נשים וגברים וגם את הפקודות".