בנימין נתניהו
בנימין נתניהו צילום: נדב חי

יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו עצר בדרכו לחופשה קצרה בלונדון בדוכן התפילין של חב"ד בנתב"ג. טרם הגיע תיעוד שלו מניח תפילין.

קרוב ל-3000 הגיעו אמש (חמישי) לפסטיבל הבירה המסורתי ביישוב תקוע שבגוש עציון. בפסטיבל שחוגג השנה 7 שנים להיווסדו השתתפו 15 מבשלות ביתיות מקומיות.

בנוסף נהנו המבלים מהופעה של להקת אתניקס עם כל הלהיטים הגדולים מכל הזמנים, מסיבת DJ אל תוך הלילה ומופע חימום של 'כת הזקן' המקומית.

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן אמר: "7 שנים של פסטיבל משובח עם חגיגה בלתי נשכחת. פסטיבל הבירה השביעי בתקוע הוא עוד הזדמנות להגיע ולהכיר צד נוסף של גוש עציון היפה. הפסטיבל הוא אירוע מרכזי שהפך למסורת בחבל ארץ ובהתיישבות ביו"ש והוא מושך אליו מבלים מכל הארץ".

פסטיבל הבירה בתקוע
פסטיבל הבירה בתקוע צילום: מועצה אזורית גוש עציון

אלירן ברוך, כתב ערוץ 7 לשעבר וכיום יועץ בכיר בלשכת ראש העיר ירושלים משה ליאון, חגג השבוע יום הולדת 36 בעיריית ירושלים. ראש העיר ליאון הגיע לאחל מזל טוב ובירך אותו מכל הלב.

שרים ואישי ציבור השתתפו בשמחת האירוסין של בתה של השרה לשעבר עומר ינקלביץ'. בתיעוד שפורסם מהאירוע נצפו שר הביטחון ויושב ראש כחול לבן בני גנץ רוקד עם עשרות בחורי ישיבה - חבריו של החתן. כמו כן נצפתה שרת העליה והקליטה פנינה תמנו שטה ממפלגת כחול לבן. גם הרב שמואל רבינוביץ רב הכותל והמקומות הקדושים השתתף בשמחה. לאחר מכן הלכו הרב רבינוביץ והשר גנץ לתפילת ערבית בכותל המערבי.

חזקי ליפשיץ, ראש המטה של שרת הפנים איילת שקד, נישא לחברתו בשנים האחרונות - שחר. השרה שקד הגיעה לשמח את הזוג הצעיר באולם האירועים וכתבה בפייסבוק: "איזו שמחה בחתונה של חזקי הרמ"ט שלי שמתחתן הלילה עם שחר. חזקי האיש שמצחיק אותי יותר מכל אדם אחר. מסור וחכם ואהוב על כולם. מאחלת לכם חיים של אהבה, מאושרים ויפים כמו הלילה הזה. 'זה שהצלחתם להחזיק את הקשר הזה במקביל לשנתיים המטורפות שעברנו, עם בחירות, מראה שזאת הבחירה הנכונה ביותר . מלא מזל טוב'', איחלה שרת הפנים.

שקד רוקדת "עוד ישמע" בחתונת הרמ"ט ללא

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר רוקד עם ראש ישיבת עטרת שלמה הרב שלום בער סורוצקין בחתונה של בנו של ראש מועצת קריית יערים יצחק רביץ עם בתו של זליג אורלנסקי מנכ"ל יתד נאמן באולמי כתר הרימון בבני ברק.

ואם בחתונות עסקינן, המתמודדת בפריימריז לרשימת הליכוד ח"כ לשעבר שולי מעולם בחתונת הבן של רבקה רביץ.

הרב יצחק ברדא התקבל בכבוד והערצה רבה בכנס ענק של מפלגת 'הציונות הדתית' בעיר אשקלון.

כ-2500 בני ובנות נוער יהודים מ-NCSY, תנועת הנוער היהודית האמריקאית חגגו בראשון לציון. נשיא ה-OU העולמי משה ביין: "בני הנוער חוזרים לארצותיהם עם קשר וזיקה חזקים יותר לישראל". באירוע השתתפו נשיא OU העולמי משה ביין, סגני נשיא OU העולמי הרב משה האוור והרב הרב ד"ר ג'וש יוסף, הרב אבי ברמן מנכ"ל OU ישראל, הרב מיכה גרינלנד המנהל הבינלאומי של NCSY ודיוויד קוטלר מנהל מחנות הקיץ של NCSY.

נוער NCSY בהופעה
נוער NCSY בהופעה צילום: נועם פיינר

עשרות חניכי תנועת בית"ר אוסטרליה השייכים לתנועת בית"ר העולמית החלו השבוע את מחנה הקיץ השנתי שלהם שמהווה את פיק הפעילות השנתית של תנועת בית"ר. חניכי בית"ר למדו במחנה זה על ערכי התנועה ומחולל המחנה הלאומית זאב ז'בוטינסקי. רבים מהם, לאחר המחנה צפויים לעלות ארצה בעקבות פעילות תנועת בית"ר. מי שהוביל את המחנה הם הנהגת בית"ר העולמית ומסייעים לו מדריכים מהמעוז הבית"רי באוסטרליה וכן ההנהגה הצעירה של התנועה שנמצאת בשנת הכשרה בישראל.

מחנה בית"ר
מחנה בית"ר צילום: דוברות

למעלה מ-1,000 נשים וגברים השתתפו השבוע בכנס הזוגיות 'לעורר את האהבה' מטעם 'מרכז חיבורים לזוגיות ומשפחה', בהפקת משרד הפרסום אשחר &more ובחסותם של- זקי לוי ראש עיריית בית שאן, מועצה אזורית עמק המעיינות משה יהודאי, קופ"ח כללית, בנק יהב וחברת 'הרי זהב'.

הכנס בבית שאן
הכנס בבית שאן צילום: דוברות

כ-18 נשים מרחבי העולם, הלומדות בבית המדרש הבינלאומי של "כולל דעה", הגיעו השבוע ארצה לסמינר ראשון מסוגו בנושא מנהיגות נשית בעולם ההלכה והתורה. במסגרת התוכנית, לומדות המשתתפות במשך ארבע שנים הלכות שבת, אבלות, איסור והיתר (כשרות) ונידה.

כולל דעה
כולל דעה צילום: אור תורה סטון