ח"כ אופיר אקוניס
ח"כ אופיר אקוניסצילום: ערוץ 7

ח"כ אופיר אקוניס (הליכוד) הבהיר אמש כי עם חזרת הליכוד לשלטון יש להעביר את רפורמת פסקת ההתגברות המונעת מבית המשפט העליון את היכולת לבטל אוטומטית חוקים של הכנסת ולפצל את תפקיד היועץ המשפטי לממשלה.

"אני עמדתי לבדי כאשר ייצגתי את עצמי מול הייעוץ המשפטי והפרקליטות", אמר בראיון לרדיו החרדי 'קול חי'. "צריך להפריד את הייעוץ המשפטי מהתביעה הכללית. אין את זה בשום מקום מתוקן בעולם. זה טעות שחייבים לתקן אותה. זה פשוט בדיחה שזה עדיין ככה.

בדבריו התייחס אף לפסקת ההתגברות וטען כי לחוקקה. "הצבעתי בעד פסקת ההתגברות בוועדת שרים לחקיקה, חייבים לעשות שינוי במערכת המשפט".

אקוניס התייחס גם לעליות המחירים במשק. "אמרתי כאן בתכנית הזו שהטלת המיסים של ליברמן לפיד ובנט תביא לעלייה ביוקר המחיה. גם במליאת הכנסת אמרתי את זה, את אשר יגורנו בא לנו. כל אזרחי ישראל משלמים את מחירי הממשלה, בכסף שלנו קנו את קולות רע"מ".

"לומר שעליות המחירים זה עניין בינלאומי, זה בושה וחרפה, לועג לרש, נכון שיש מלחמה באירופה וזה מוביל לעלייה, אבל בממשלה לא עושים כלום. הם לא מנהיגים. מה שיש לעשות אלו רפורמות שיורידו את המחירים, הזינוק במחירים הוא מהשנה האחרונה, לא כשאנחנו היינו. זה לא נכון לומר שלא עשינו כולם, העליות הללו לא היו אצלנו".

"בשנת 2003 כשהיה משבר, לא אמרנו שזה משבר בינלאומי, אמרנו שזה משבר שלנו וטיפלנו בו. הורדנו מכסים שהביאו צמיחה למשק. הנוסחה היא הורדת מיסים ומכסים, צריך להוריד גם את מס החברות, פה בישראל הוא מהגבוהים בעולם צריך להוריד אותו ל 18 אחוז" הוסיף אקוניס.

על הפריימריז בליכוד אמר: "אני גאה להיות במפלגה דמוקרטית, ש 120 אלף איש מצביעים בפריימריז שלה. זה לא קורה ביש עתיד וישראל ביתנו ולא אצל גנץ וסער הטוטליטריים" אמר.

"בבחירות האחרונות נכשלנו בכך שלא הבאנו מאות אלפי מצביעים. גם ג' וש"ס לא הביאו מספיק מצביעים. קיבלנו החלטה להשקיע בשטח על פני הדיגיטל כדי להעלות את אחוז ההצבעה בימין ולגרום לכך שמפלגות בשמאל לא יעברו את אחוז החסימה.

את דבריו חתם בקריאה לחברי הכנסת בן גביר וסמוטריץ' להגיע להסכמות. "אני קורא לבן גביר וסמוטריץ' להפסיק עם ההתכתשויות ולהתאחד למען ניצחון המחנה הלאומי".