ראש הממשלה יאיר לפיד
ראש הממשלה יאיר לפידצילום: חיים צח, לע"מ

בהתאם לנוהל טיפול רפואי בראש הממשלה, עבר ראש הממשלה יאיר לפיד בדיקות מקיפות על-ידי רופאו האישי פרופסור גדי סגל.

בלשכת ראש הממשלה ציינו כי לפיד נמצא כשיר ובריא לחלוטין.

בפתח ישיבת הממשלה הבוקר (ראשון) לפיד הבטיח מאבק ביוקר המחיה וסיפר כי "החל מהשבוע הבא, ה-1 באוגוסט, יירד מחיר הדלק בישראל. גם מחירי הפירות והירקות במגמת ירידה, אנחנו פועלים לצמצם למינימום את עליית מחירי הלחם. אני רוצה להודות לשר האוצר, איווט ליברמן, על המנהיגות הכלכלית שהוא מגלה.

לפיד: לא נשב ונחכה שיפגעו אזרחים, נפגע במחבלים אצלם בבית

"הממשלה הזו תוביל מערכה נחושה ביוקר המחיה. מה שקורה עכשיו זו רק ההתחלה. יוקר המחיה הוא מכת מדינה ואנחנו נחושים לטפל בו. לא יכול להיות שתהיה פה מדינה עשירה עם אזרחים שלא גומרים את החודש. 15 שנה המאבק ביוקר המחיה הוזנח לחלוטין - פשוט לא עשו כלום. את זה אנחנו משנים עכשיו".

לפיד הוסיף: ''כמו שעשינו עם הקורונה, אנחנו נוביל מאבק ממוקד, נלך פרט פרט. מחירי המזון, מחירי הדיור (כבר יש השנה הרבה יותר התחלות בנייה משנים קודמות), סיוע ממוקד לחיילים ולהורים צעירים, רפורמות ייבוא שיוזילו מוצרי יסוד. ביוזמת הממשלה ענקית המרכולים 'קרפור' כבר מגיעה לישראל עם הוזלות גדולות. אנחנו מצפים שחברות גדולות נוספות יגיעו בעקבותיה.

"אני אומר מפה לכל השחקנים בשוק: מי שיעלה מחירים באופן חסר אחריות, עלול לקום בבוקר ולמצוא את עצמו עם תחרות שהוא לא ציפה לה. הממשלה הזו מאמינה בתחרות ובפתיחת שווקים והיא לא תהסס לפעול", הדגיש ראש הממשלה לפיד.