תושבי עמיחי עולים לחומש
תושבי עמיחי עולים לחומשצילום: ישיבת חומש

עשרות נשים וילדים תושבי היישוב עמיחי הגיעו אתמול (רביעי) לביקור חיזוק ביישוב חומש.

תושבי עמיחי, שגורשו בעצמם לפני מספר שנים מהיישוב עמונה שבבנימין, נפגשו עם תלמידי הישיבה ושמעו מהם על ההתמודדות היום יומית בחומש. לאחר המפגש המשיכו התושבים לסיור ברחבי הישוב חומש.

"הופתענו ושמחנו שהצלחנו להגיע לחומש, וכבר התחלנו את הביקור ברגל ימין מבחינתנו", סיפרה רכזת הקהילה של הישוב עמיחי, רבקה מדמוני.

לדבריה, "היה כל כך מרגש להיות בחומש, לראות את החיים שמתקיימים שם. עבור תושבי עמונה המפונים, יש לעליה חומש משמעות גדולה מאד - הנה מקום שגורש - ועדיין חי ומתקיים. נותן תקווה ואמונה. הילדים נהנו מאוד מאוד גם מהחוויה של הטיול, הפיקניק, והלוואי ונזכה לראות את ארץ ישראל כולה בנויה".

מנכ"ל ישיבת חומש שמואל וונדי הוסיף לאחר הביקור: "שמחנו מאוד לארח את תושבי הישוב עמיחי, מגורשי עמונה, שהגיעו ועלו לחומש על מנת לחזק אותנו ואת הנוכחות היהודית במקום. כמו בחומש, גם תושבי עמונה גורשו ללא שום סיבה אמיתית משטח אסטרטגי ואסור שהטעות הזאת תחזור על עצמה פעם נוספת. אנו מקווים כי הממשלה תבין שעם ישראל מחבק את חומש ורוצה את שהנוכחות היהודית במקום תימשך, ותאפשר לנו להמשיך ללמוד ולהפיץ תורה מחומש ולבנות את הישוב מחדש".