אזור הגבול בסיני
אזור הגבול בסיני צילום: יניב נדב, פלאש 90

משרד החוץ הודיע הערב (חמישי) כי בתאונת הדרכים הקשה שהתרחשה אחר הצהריים באיזור נואיבה שבסיני נהרגו שני אזרחים ישראלים ועוד חמישה נפצעו באורח בינוני וקל.

שני הצעירים שנהרגו הם מדריכים בפנימיית בויאר בירושלים. "לצערנו היום, בשעות אחרי הצהריים, נהרגו שני אזרחים ישראלים בתאונת דרכים בנואיבה שבסיני, הודעה נמסרה למשפחות. בנוסף להרוגים, נפצעו 5 אזרחים בדרגות שונות, כולם בהכרה מלאה ולא נשקפת סכנה לחייהם", נמסר מטעם המשרד.

עוד צוין כי המחלקה לישראלים בחו"ל, יחד עם הקונסול במצרים, עושים מאמצים לסייע בפינוי הפצועים ובהבאת המנוחים לקבורה בישראל.

ההרוגים והפצועים בתאונה היו מדריכים בפנימיית בויאר בירושלים. איתן מורן, מנכ"ל האגודה לקידום החינוך והבעלים של בויאר, סיפר לכאן חדשות: "מנהלת הפנימייה נמצאת עם הפצועים בסורוקה. אנחנו עם צוותים מקצועיים, שחלקם הגיעו לבית הספר בשל האירוע והם מעדכנים את המדריכים. מחר נפתח את הפנימיה לכל חניך שירצה להגיע. ליבנו נשבר, אנחנו עם המשפחות, נתמוך ככל שנוכל".

התברר כי השבעה החליטו להישאר עוד לילה אחד קרוב לטאבה והגבול עם ישראל. בדרך לשם, הם נקלעו לתאונה ברכב ההסעות. לדבריהם הנהג זגזג, נסע בפראות ועקף, הם הזהירו אותו ולאחר כמה דקות התרחשה ההתנגשות הקטלנית.

מוקדם יותר הושגה הסכמה עם המצרים לגבי דרך הפינוי ואז הודיע דובר צה"ל כי "מסוקים הוזנקו עם לוחמי 669 לגבול מצרים לסיוע ולפינוי הפצועים".

עם זאת, בהמשך המצרים הערימו קשיים על הפינוי המוסק, על כן בסופו של דבר הוחלט על פינוי באמצעות אמבולנסים מצריים עד למעבר טאבה.

בשעות הערב הגיעו חמשת הפצועים, צעירה במצב בינוני וארבעה אחרים במצב קל והם פונו לבית החולים יוספטל באילת.