ד"ר אדי כהן
ד"ר אדי כהןצילום: באדיבות

מי אני: ד"ר אדי כהן, בן 50, נשוי + 3.

מקום מגורים: באר יעקב.

מתמודד במפלגת: הליכוד.

עבר ציבורי: עבדתי בקהילת המודיעין במשך 15 שנים בתפקידים מעניינים ומאתגרים ובשנים האחרונות אני מוביל באופן עצמאי את ההסברה של מדינת ישראל לעולם הערבי. המסרים שלי ברשתות החברתיות מגיעים לקהל עצום בעולם הערבי ובישראל, כולל למנהיגים ערביים, סה"כ מעל לחצי מיליון עוקבים בשפה הערבית.

פעלתי למען חשיפת וקידום נושאים מושתקים הקשורים להיסטוריה ולמורשת העם היהודי ויהודי ארצות ערב בפרט. במסגרת עשייתי כתבתי שני ספרים - "השואה בעיני אבו מאזן" ו-"המופתי והיהודים", המציגים את תפישותיהם האנטישמיות של שני מנהיגים פלשתינים.

בנוסף, אני פועל מטעם מרכז הארגונים לקידום זכויותיהם של יהודי ארצות ערב (מורשתם ורכושם).

מה הדבר הראשון שתרצה לעשות בכנסת הבאה? כשבעזרת השם אבחר, הליכוד יתחזק ב''דוקטור למגזר הערבי" שמשפיע על סדר היום במגזר הערבי בישראל ובמזרח התיכון. אני מתכוון לשים סוף להסתה של חברי הכנסת הערביים, לשקרים ולפגיעה של העולם הערבי בכבוד הלאומי והדתי שלנו (למשל בירדן חל איסור ליהודים להכניס תפילין וספרי קודש).

ההזדמנויות הכלכליות שממתינות לנו בקשר הנכון עם המגזר הערבי בישראל והמזרח התיכון כולו, הן בעלות פוטנציאל משמעותי, שישפיע על כיסו של כל אזרח בישראל ובתנאי שנדע לדבר בשפת המזרח התיכון.

לא מתחיל את הבוקר בלי? בכל בוקר אני מתעדכן ברשתות המדיה השונות בשפה הערבית, קורא תגובות ופניות שנשלחו אלי מאנשי תקשורת, אזרחים ואנשי מפתח מהעולם הערבי ומנגיש לציבור בישראל את המתרחש בעולם הערבי והקשר לישראל. במקביל אני מתארגן לעוד יום מרתק של הרצאות, פגישות, מחקר ופרשנויות.

למה דווקא במפלגה הזאת? הליכוד זו מפלגה ציונית ליברלית וקפיטליסטית בימין המפה הפוליטית בישראל, התואמת בדיוק את השקפת עולמי. מפלגת הליכוד כבר הוכיחה שניתן לקיים הסכמי שלום אמיתיים לצד שמירה חזקה על בטחון המדינה, עם מנהיגים בסדר גודל בין לאומי כמו ראשי הממשלה מנחם בגין ז"ל ובנימין נתניהו שיבל"א נמשיך לשנות סדרי עולם.

איך היית מגדיר את עצמך במשפט אחד? אידיאולוג ציוני ימני, שמתחיל בכל הכח ומגביר את הקצב.

איך נראה שולחן השבת שלך? המסורת והמשפחתיות הם הערכים המובילים בשולחן השבת שלי. זה מחזיר אותי לילדותי בלבנון, לתפילות בבית הכנסת היהודי בבירות, לחגים שחגגנו בצל הפחד והאנטישמיות.

ערב שבת אצלנו מתקיים בנוהל בית פתוח בפני כל בני המשפחה וחברים. כל אחד יכול לבוא ללא הודעה מוקדמת. יושבים, מדברים, צוחקים, מתחברים, נהנים אחד מחברתו של השני ועל הדרך גם אוכלים.

מתי פעם אחרונה בכית ובגלל מה? נדיר שאני בוכה, עד שאני נזכר ברצח המתועב של אבי ז"ל ע"י אנשי חיזבאללה. האירוע הטראומתי הזה מן הסתם דוחף אותי כל יום לעשייה בלתי מתפשרת ובע"ה לכניסתי הקרובה לעשייה הציבורית הרשמית. כאחד שחי את העולם הערבי חשוב לי לסייע להגשים לעם ישראל את השלום האמיתי שעליו אנחנו מתפללים כל תפילה.