יצחק גולדקנופף
יצחק גולדקנופף צילום: Olivier FItoussi/FLASH90

מועמד 'אגודת ישראל' לכנסת, יצחק גולדקנופף, התייחס הערב (ב') לאמירותיו של יו"ר ש"ס אריה דרעי אודות התנהלותה הפוליטית העתידית של יהדות התורה ואמר כי החרדים יקימו ממשלה רק עם נתניהו והליכוד.

"אני מסכים עם דבריו של דרעי, יהדות התורה תלך רק עם נתניהו. יש דעה אחידה בנושא הזה של מועצות גדולי התורה. אני לא רואה סיבה שאנחנו סוטים מדרך הימין", אמר גולדקנופף בראיון לרדיו החרדי 'קול ברמה'.

גולדקנופף מתח ביקורת על המתקפות הגלויות בליכוד כלפי ח"כ משה גפני. "אני לא מבין את פשר ההתקפות של חברים בליכוד נגד גפני. הם דיברו איתו ישירות ושמעו ממנו שהוא לא הולך איתם? העברתי מסר לליכוד לעצור את ההתקפה נגד גפני, בסופו של דבר ההתקפות האלה לא יביאו קולות נוספים. יש גוש ימני שהיה בעבר בהווה וימשיך להתקיים גם בעתיד", הוסיף.

מי שלא שאהב בלשון המעטה את אמירותיו של דרעי היה ח"כ משה גפני. בכנס 'איגוד הסמינרים' שהתקיים הערב הוא התייחס לאפשרות שיהדות התורה לא תלך עם נתניהו אחרי הבחירות וסנט ברמיזה בדרעי. "שאף אחד לא ידאג לנו, לא ייקח אחריות על זה שאנחנו נלך עם הימין. שאף אחד לא יעשה לנו טובות. אנחנו עושים מה שאומרים לנו גדולי ישראל".

"אני נמצא 33 שנה בכנסת, תמיד הלכתי עם הימין כיוון שהציבור המסורתי נמצא בימין. כשבאים כאלה ולוקחים לעצמם בעלות במין התנשאות כזאת שהם ידאגו לזה שיהדות התורה תלך עם הימין ונתניהו אחרי הבחירות, זה נראה נלהג ונשמע לא טוב".

עוד הוסיף גפני, "זה גם לא לעניין. הלוואי והם היו לומדים מאיתנו איך תמיד הלכנו עם הימין. במפלגות האחרות נמצאים אנשים שאינם מאמינים ולא עושים את מה שיהודי צריך לעשות".

כזכור, יו"ר ש"ס אריה דרעי אמר הבוקר (שני) כי הוא "לוקח אחריות על יהדות התורה", כלשונו, שתלך רק עם הליכוד לאחר הבחירות.

"אין לכם מה לחשוש, יש להם חשבונות פנימיים, זה רק דיבורים – אני לוקח אחריות שיהדות התורה ששייכת לגוש שלנו תלך לממשלה בראשות נתניהו ובראשות הליכוד", אמר ב'כנס קטיף' בראיון לעמית סגל מחדשות 12.

לדברי דרעי, "האמירות שכביכול הם יילכו עם גנץ חוטאים לאמת" והוסיף, "הפסדנו את הבחירות הקודמות רק בגלל האדישות של הציבור שלנו. אחוזי ההצבעה במעוזי הימין היו נמוכים בעוד במעוזי השמאל היו גבוהים מאוד".