הפלסטינים מפרסמים תיעוד של מצלמות אבטחה מרגעי המעצר של בכיר הג'יהאד האסלאמי בג'נין בסאם אסעדי.

בתיעוד רואים את החיילים 'מושכים' את אסעדי תוך כדי חילופי ירי שהיו ככל הנראה בזירה. בשלב מסוים אסעדי נופל והחיילים סוחבים אותו.

א-סעדי, בן 61, החל את פעילותו בארגון בשנת 1984. הוא אחת הדמויות המרכזיות והמשפיעות על הג'יהאד האיסלאמי. הוא נעצר שבע פעמים על תכנון פיגועים וטרור גם בימי האינתיפאדה השנייה לפני שני עשורים. בחדשות 13 דווח כי א-סעדי ישב שנים ארוכות בכלא הישראלי. שניים מבניו, עבד אל-כרים ואיברהים, נהרגו בהיתקלויות עם צה"ל בשנת 2002.

קורות פלסטיניים פרסמו תיעוד ממצלמות אבטחה במרכול באזור מחנה הפליטים ג'נין, שבו ניתן לראות כיצד כוחות הביטחון שולפים משם את אשרף אל-ג'דע, קרוב משפחתו ועוזרו של בכיר הג'יהאד האסלאמי, בסאם א-סעדי, שנעצר אתמול.

תיעוד ממצלמות אבטחה במרכול באזור מחנה הפליטים ג'נין

כוננות שיא בדרום בעקבות מעצרו של בסאם א-סעדי, ראש הג'יהאד האיסלאמי בשומרון שנעצר אמש (שני) במחנה הפליטים ג'נין. בעוטף עזה סגרו כבישים ועצרו את תנועת הרכבות בין אשקלון לשדרות מחשש לתגובת נקם מצד הארגון ברצועת עזה.

האזורים שנחסמו לתנועה הינם כלל צירי הגישה החקלאיים מערבית לכביש 232.

בנוסף, נסגרו גם הצירים הבאים:
כביש מספר 4 - מצומת זיקים עד כביש הגישה למעבר ארז.
כביש מספר 34 - מצומת יד מרדכי ועד צומת ניר עם.
כביש מספר 232 - מניר עם ועד לכרם שלום.

כמו כן, תיאסר כניסה לגבעת "קובי" ("אנדרטת הארבעה") בשדרות, לאנדרטת "החץ השחור", לגבעת הפעמונים על שם אסף סיבוני ז"ל, לגבעת נזמית ולגבעת "הפרש הבודד".

בנוסף, הוחלט על סגירת חוף זיקים למבקרים ועל עצירת תנועת הרכבות בין אשקלון לשדרות וסגירת מעבר ארז לתנועת פועלים.

ראש הממשלה יאיר לפיד קיים הבוקר הערכת מצב ביטחונית בהשתתפות ראש הממשלה החליפי נפתלי בנט, שר הביטחון בני גנץ, היועץ לביטחון לאומי ד"ר איל חולתא, הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי, ראש השב"כ רונן בר, המזכיר הצבאי לרה"מ אלוף אבי גיל, מזכיר הממשלה שלום שלמה וגורמי מקצוע נוספים.