יועז הנדל
יועז הנדלצילום: Yonatan Sindel/Flash90

שר התקשורת יועז הנדל מפלגת 'רוח ציונית' התראיין הבוקר (שלישי) והתייחס למצב הפוליטי בין המפלגות השונות ועד לישיבה עם נתניהו. כמו כן התייחס למצב הבטחוני.

ראשית התייחס השר הנדל למצב הבטחוני לאחר המעצר של בכיר הג'יהאד האסלאמי בג'נין בסאם אסעדי: "אנחנו נלחמים בטרור, נעצור ונחסל את כל המחבלים שדורשים לתקוף את ישראל. במעצרים שכאלה יש הגברת כוננות ואנחנו נערכים לזה, אמר הנדל בראיון לגדי נס ברדיו צפון 104.5.

"אני מציע לכל מי שמתכנן וחושב לעשות משהו, לחשוב היטב על התוצאות. גם בתקופה של בחירות היו מבצעים שכאבו מאוד לאויב. אני ממליץ לכל מי שחושב לשגר רקטות או לפגוע במדינת ישראל-לחשוב פעמיים".

הנדל טען על מפלגת הציונות הדתית: "מבחינתו זו לא הציונות הדתית זו הקיצונות הדתית, אי אפשר להגיד למצביע 'אתה חייב להיות בשמאל מרכז או לבחור רק ביבי'. אנחנו נותנים את האפשרות להצביע לימין השפוי, ולא לסמוטריץ' ובן גביר. איילת ואני שרים ביצועיסטים, אנחנו באים לעבוד. כשאני רואה את ההישגים במשרד התקשורת, אני רוצה לעשות את אותו הדבר במשטרה".

יצטרף לממשלת נתניהו? "אני עדיין לא רוצה את נתניהו לדעתי הוא היה צריך לפרוש ממזמן, אנחנו בכאוס. נתניהו הוא הבעיה הוא לא הפתרון. אני ישבתי כבר בממשלה אחת עם נתניהו, והוא זה שפינצ'ר אותה, הוא זה שעקץ את בני גנץ ואת כל אזרחי מדינת ישראל. ממשלה צרה לא יכולה לעבוד, לשבת תחת נתניהו זה רע למדינת ישראל. אנחנו נגד ממשלה צרה, אנחנו לא שם. מי שרוצה ממשלת אחדות שיכולה לבצע, אני רוצה להיות השר לביטחון הפנים. אין פוליטקאי אחד שאומר שהוא רוצה לקחת את התיק הזה, כי הוא משוקץ".

לדבריו, "הדבר היחידי הוא ממשלת אחדות, אני לא מוכן להקים ממשלת אחדות שנתניהו נותן את הטון ודרעי נותן ערבויות, אחד הדברים שעשו בממשלה האחרונה, אנחנו צריכים לתת לתומכי שמאל מרכז ולתומכי ביבי שהם לא מודרים".

לסיום טוען הנדל: "נתניהו צריך ללכת אחר כבוד, הוא תוקע בעיקר את הימין, הוא תוקע את מדינת ישראל, אחרי חמש מערכות בחירות בשלוש שנים, אין לי ברירה להגיע למסקנה שצריך להושיב את כולם ביחד".