צור גולדין: מתחילים את המצעד עם כל מי שאכפת לו

משפחתו של סגן הדר גולדין הי"ד, יצאה הבוקר (רביעי) יחד עם עשרות תומכים לצעדה מביתה לכיוון גדר הגבול בעזה.

מדובר בצעדת מחאה נגד הממשלה הנוכחית וקודמותיה, שבשמונה השנים האחרונות לא הצליחו להשיב את החיילים והאזרחים המוחזקים בידי חמאס בעזה.

צור גולדין: מתחילים את המצעד עם כל מי שאכפת לו

את הצעדה פתח בהצהרה אחיו של הדר, צור גולדין. "אנחנו מתחילים את המצעד ביחד עם כל מי שאכפת לו מחיילי צה"ל והאזרחים שנמצאים בעזה".

"הבלוף הכי גדול של הממשלות האחרונות לציבור הוא שיש מאמצים להשיב את השבויים. אין מאמצים כאלה. אנחנו צועדים במקום שהממשלות שלנו היו צריכים לצעוד. שוחררו כל המחבלים, כל המתנות והכספים ניתנו לחמאס וממשלת ישראל עומדת על מפתן גדר עזה, דורכת על חיילי צה"ל ואזרחי ישראל שנמצאים שם וכל היום נושאת ונותנת עם חמאס תוך שהיא החליטה לוותר על החיילים. זו הסיבה שכולנו צועדים כאן", הוסיף.

לדבריו, "אנחנו לא מפחדים מחמאס, נגיע עד הגדר לעזה ונשדר לציבור את המסר: יש בלוף גדול, אף אחד בממשלה לא מתכוון להביא את אח שלי הביתה. אנחנו מזמינים את כולם להצטרף אלינו להילחם על חיילנו ואזרחינו".

אביו של הדר, שמחה, שוחח עם ערוץ 7 שלשום לקראת הצעדה. "המצב חמור במיוחד עכשיו כששר הביטחון של מדינת ישראל הוא בני גנץ שהיה הרמטכ"ל של 'צוק איתן. הו הפקיר את שני החיילים האלה בשדה הקרב. הוא ניהל לפני שנה את מערכת 'שומר חומות' מול אותו אויב באותו מקום, ולא תכנן ולא דאג להביא את החיילים חזרה. לכן אנחנו יוצאים בצעדת מחאה כדי להראות לציבור שמהבית של משפחת גולדין בכפר סבא ועד הגבול של עזה יש בסך הכול מאה קילומטר".

"אנחנו נלך במשך שלושה ימים מאה קילומטר עד הגדר, עד עזה", אומר שמחה גולדין. "נראה לכולם מה המרחק הזה ואנשים יבינו מה נכנס לעזה בכל שמונה השנים האלה ואף אחד לא דורש את החיילים חזרה".

האם הציבור צפוי להצטרף לצעדת המחאה בימים חמים שכאלה? "אנחנו הולכים ועושים את שלנו. אני צרי שהציבור יבין שצריך לעשות פה מעשים ולא רק לייקים ולא רק להתפלל, כי אחרת זה יהיה הכלל, לא יביאו חיילים משדה הקרב. במשך שמונה השנים האחרונות הממשלות והצבא לא נלחמו להביא את החיילים חזרה. זה לא מצב שיכול להימשך כי מחכות לנו עוד כמה משימות בדרך. לכן אנחנו צועדים".

האם יתכן שהעובדה שכל ראשי הממשלה נהגו באופן דומה מלמדת שהמשימה מורכבת יותר מכפי שנדמה? "זה בוודאי לא קשור לימין ושמאל", אומר גולדין. "הצבא נמצא מעל זה ויש לו פתרון והפתרון הוא להפסיק לפחוד. נתניהו בנט ולפיד בפוסט טראומה מהחמאס, מפחדים ממנו פחד מוות. עובדה שאחרי מבצע שומר חומר בני גנץ הצהיר ש' תמורת ש', שיקום תמורת שבויים ובשנה האחרונה הוא משקם את עזה להפליא, נותן להם את כל מה שהם רוצים ולא מביא את השבויים. אנחנו את הפחד הזה צריכים לשרש. לא יכול להיות שממשלות ישראל ורמטכ"ל שהפך לשר ביטחון יפחדו מהאויב שלנו שנמצא היום בעזה, וטף חיילים ועושה מה שהוא רוצה, יורה רקטות ושורף את השדות בדרום. את זה צריך לעצור, ואם הממשלות לא עוצרות את זה נראה להם איך עושים את זה ואנחנו מתחילים את זה בצעדה לעזה".