ח"כ מיכל וולדיגר
ח"כ מיכל וולדיגר צילום: ערוץ 7

חברת הכנסת מיכל וולדיגר ממפלגת הציונות הדתית מגיבה למחלוקת בין בצלאל סמוטריץ' לאיתמר בן גביר בנושא האחדות וריצה משותפת והמגעים לגבי המקום השביעי.

"אני חושבת שההצעה של בצלאל הייתה נדיבה", הסבירה וולדיגר בראיון ל-104.5fm, "בעיניי גם נדיבה מדי - איתמר, תפוס את זה ובוא נתחבר, אחדות היא דבר חשוב. אני חושבת שההתעכבות על הדבר היא מיותרת, בואו נתקדם".

לדבריה, "טובת העם וטובת המדינה לנגד עינינו, צריך להשיג רשימה טובה ואיכותית שתייצג את כלל המגוון בתוך האוכלוסייה הדתית הלאומית - החל מהכיפות השקופות ועד הכיפות השחורות. זאת הדרך שלנו, להתעסק גם בעיניי חברה, בריאות, חינוך - וגם בעניינים אחרים".

וולדיגר אמרה כי היא "בטוחה שבסוף נגיע למספר מנדטים דו ספרתי, יש לנו על מה להיאבק, אנחנו נציג בסוף את הרשימה שתהיה הטובה ביותר למדינת ישראל".

"הסקרים הם יום אחד 13 ויום אחד 11, רואים סוג של יציבות, אבל אני מקווה שעוד נעלה על המספר הזה. השאיפה שלי היא שבסוף נלך יחד ונקים גוש ימני חזק. אני חושבת שאני יכולה להיות נציגה של הציונות הדתית הקלאסית, המרכזית, שמאמינה שצריך להשקיע בחינוך ולטפל ביוקר המחיה. הציונות הדתית הייתה מאז ומתמיד הקו שמחבר, יודע לדבר עם כולם ולמצוא את המחנה המשותף - ויש מחנה משותף. לשם אנחנו הולכים, אבל אנחנו נצליח לעשות את זה רק אם האנשים ייצאו ויצביעו, שירגישו שזה הבית שלהם".

"הרי הציבור לבד ראה מה היה פה וראה גם שאנחנו עומדים על שלנו, שיש לנו עמוד שידרה, שלא ויתרנו על הערכים שלנו, שנתנו מאבק יפה. לי נראה שאיתמר מחפש סיבה לברוח, אני מאתגרת אותו ואומרת לו - יש לך אחריות, אל תחפש תירוצים, תיכנס ונשתף פעולה ביחד", סיכמה.