הרב אריה שטרן בחומש
הרב אריה שטרן בחומש צילום: ישיבת חומש

ישיבת חומש אירחה השבוע (שני) את רבה של ירושלים, הרב אריה שטרן, שהגיע למרות עיכוב במחסומים בדרך להעביר שיעור ולחזק את תלמידי הישיבה במקום.

הביקור התקיים לאחר שלאחרונה הגיע ראש הישיבה הרב אלישמע כהן ללשכתו של הרב שטרן בו חיזק הרב את המשך פעילות הישיבה בחומש ועודד את התמיכה בישיבה ובתלמידיה.

במהלך הביקור בישיבה, סיפר הרב שטרן לתלמידים על החוויות שחווה בעת שעמד במחסום בדרך לחומש והחיילים שבמקום נאלצו לעכב אותו מלהמשיך בדרכו במשך זמן מה, עד שלבסוף הצליח להגיע לחומש. "אני כמעט בכיתי במחסום", סיפר הרב שטרן, "עמדנו שם, והקצינים כל כך התביישו שהם לא נתנו לנו לעבור, שזה היה ממש נורא".

מנכ"ל הישיבה בחומש, שמואל וונדי אומר: "כואב לנו שבימים בהם אנחנו מציינים 17 שנים לגירוש מחומש, הלקח עוד לא נלמד וההתנכלות לישיבה נמשכת. מצד אחד אנחנו רואים עוד ועוד יהודים ובראשם רבנים חשובים כמו הרב שטרן שרוצים לבוא ולחזק את התיישבות היהודית בחומש, ומצד שני אנחנו רואים התנכלות מתמשכת מצד מערכת הביטחון שמנסה לעשות הכל על מנת למנוע את הנוכחות היהודית במקום. אנו רוצים להודות לרב שטרן שלמרות המחסומים הוא עשה בכל זאת מאמצים רבים על מנת להגיע, דבר שחיזק אותנו מאוד".

במהלך הביקור בלשכתו של הרב שטרן הוא אמר: "אני רואה זכות לעצמי להשתתף במסע הציבורי שמבקש לגרום לכך שהכנסת תאשר באופן חוקי את היישוב חומש ואת הישיבה. אני מכיר ולמדתי להכיר את הישיבה ואת ראשיה, ואני מוכרח לומר שהדברים שהם עושים הם דברים נפלאים. פשוט לבוא ולראות את הציבור הנפלא הזה של תלמידים שיושבים ולומדים בתנאים כ"כ קשים, אבל המסירות נפש הזו בוודאי יש לה את הנקודה האמתית של הרצון הפנימי של כל עם ישראל להחזיר את היישוב הזה למקומו הראשון".