השר בני גנץ עם הרמטכ"ל בסיור
השר בני גנץ עם הרמטכ"ל בסיור צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

החסימות הנרחבות של צה''ל והמשטרה בעוטף עזה יימשכו גם מחר (רביעי) בעקבות החשש לירי נ"ט או פיגוע אחר מצד מחבלי הג'יהאד האיסלאמי כנקמה על מעצרו של באסם א-סעיד, בכיר הארגון שנעצר שלשום במחנה הפליטים בג'נין.

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, איתמר רביבו, כתב לתושבים: "יש לציין שהכוונה לבצע אירוע פח"ע באמצעות צליפה או נ"ט עומדת בעינה ועד כה נמנעה בזכות השמירה והעמידה על ההנחיות". רביבו ציין כי יש להמנע משהייה ונסיעה במקומות חשופים, וכן כי יש לקיים כל פעילות בקרבה למרחבים המוגנים.

משלחת מצרית נכנסה אמש לרצועת עזה כדי לנסות ולרסן את ארגוני הטרור מלהגיב.

הכבישים שיישארו חסומים גם מחר הם כביש 4 לכיוון דרום מצומת זיקים לצומת יד מרדכי; כביש 34 מצומת יד מרדכי לצומת ניר עם בשני הכיוונים; וכביש 232 מצומת ניר עם לצומת סעד בשני הכיוונים. חוף זיקים יישאר סגור ותנועת הרכבות בין אשקלון לנתיבות לא תחודש. קייטנות, חינוך בלתי פורמלי ושאר פעילויות הקיץ באזור העוטף יתקיימו בקרבת מרחבים מוגנים.

הוחלט גם על חסימת הכניסה והיציאה מיישובי חבל שלום והחלוציות דרך כביש 232. מועצת אשכול קראה לנסוע דרך השדות. כמו כן, הופסקה פעילות קו 10 ו-12 של "דן בדרום" וכן קו 495 של "גלים" עד להודעה חדשה.

אורי, תשוב שדרות, סיפר היום לחדשות 13 על תחושותיו בימים מתוחים אלו: "לא שלחתי היום את הילדים לקייטנות כי אנחנו חוששים. לא רוצים לקחת סיכונים. מספיקה רק אזעקת צבע אדום אחת ואנחנו חוזרים אחורה. הילדים שואלים למה היום הם בבית ואנחנו מסבירים להם שבימים אילו עדיף להישאר בבית, הילדים גם הלילה ישנו בממ"ד".

בהתאם להערכת המצב בצה"ל, הוחלט הבוקר על תגבור מצומצם של כ-100 משרתי מילואים וכן על גיוס נקודתי של מספר רבש"צים בעוטף עזה לסיוע זמני בבידוד המרחב.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הציונות הדתית) אמר כי ''מחר יתחיל היום השלישי שבו ישובים רבים בעוטף ישראל במצור מלא, אין יוצא ואין בא. כבישים סגורים וחלקים שלמים בדרום בתפקוד חלקי, ללא רכבות ושירותים בסיסיים.

''מדובר בכישלון טוטאלי של הממשלה והעומד בראשה, כניעה לטרור העזתי שמצליח במטרתו לשבש את החיים בישראל ובנזק אסטרטגי להרתעה הישראלית'', כך סמוטריץ'.

שר הביטחון בני גנץ סייר אתמול באוגדת איו"ש עם הרמטכ"ל אביב כוכבי ומפקד פיקוד המרכז, אלוף יהודה פוקס. גנץ סייר לאורך התפר וקיים הערכת מצב. "המדיניות שלנו ברורה: מי שרוצה לעבוד ולחיות בשכנות טובה – יקבל יד מושטת. ביד השנייה אנחנו נפגע בכל מי שמבקש לפגוע באזרחי ישראל ולחולל טרור", הבהיר, "צה"ל, שב"כ ומג"ב ימשיכו בפעילות המבצעית, עם כל הכלים ובכל הזירות. כל איום על אזרחי ישראל ייענה בתגובה עוצמתית ואנו כמובן ניערך לכל תרחיש".